SON DAKİKA

Miraz bebek hastaneye annesiz götürüldü

Bu haber 18 Mayıs 2017 - 16:19 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Annesiyle birlikte cezaevinde kalan 9 aylık Miraz bebeğin geçtiğimiz Cumartesi günü rahatsızlandığı ve hastaneye annesi olmadan götürüldüğü öğrenildi.

2012 yılında “örgüt üyeliği” iddiasıyla yargılanan ve cezası Yargıtay tarafından onanan Gülistan Diken Akbaba, 9 aylık bebeği Miraz ile cezaevine konuldu. Bir süre Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde kalan anne ve bebeği daha sonra Gebze Kadın Cezaevine sevk edildi. Bu hafta eşi ve çocuğuyla görüşe giden baba Cengiz Akbaba, geçtiğimiz Cumartesi günü Miraz’ın rahatsızlandığını söyledi. Eşi Gülistan’ın, çocuğu Miraz ile hastaneye gitmek istediğini ifade eden Akbaba, “Gülistan, bebek ile hastaneye gitmek istiyor ama götürmüyorlar. ‘Seni götüremeyiz’ diyorlar. Çocuğun sağlığı söz konusu olduğu için Gülistan mecbur kalıyor kabul ediyor. Gülistan’a ‘Gerekirse 2-3 günde hastanede kalır’ diyorlar. Bana da haber vermiyorlar” dedi.

Çocuğa bir kaç serum verip geri getirdiklerini belirten Akbaba, ” 9 aylık bebeğin rahatsızlıklarını ancak anne bilir. Anne onun nasıl rahatsız olduğunu aktarabilir. Ama cezaevi bunu yapmamış. Bu da ayrı bir işkencedir” diye konuştu.