SON DAKİKA

Şah-ı Merdan Ali’yi Arsıza,Nursuza, Yolsuza Bırakmamak.

Bülent Felekoğlu, FOTO GALERİ, YAZARLAR

Ankara DAD: Açlık grevindeki canlarımızın seslerine sesimizi katıyoruz

Bu haber 19 Mayıs 2017 - 10:52 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.


 Demokratik Alevi Dernekleri (DAD) Ankara Şubesi, açlık grevi direnişindeki eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile Dersim’de açlık grevi yapan Kemal Gün’ün direnişine destek verdiğini açıkladı. DAD Ankara, Açlık grevindeki canlarımızın seslerine sesimizi katıyoruz. İçeride dışarıda insani talepler bir an önce yerine getirilmelidir. İnsanlar açlıkla terbiye edilmemelidir. Diyalog yolları derhal açılmalıdır” dedi. 

Demokratik Alevi Dernekleri (DAD) Ankara Şubesi, ihraç edildikleri görevlerine dönmek için 72 gündür Ankara İnsan Hakları Anıtı önünde açlık grevi eylemi yapan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile Dersim’de öldürülen oğlunun kemiklerini almak için 85 gündür açlık grevi yapan Kemal Gün’e destek geldi.

Bir açıklama yapan DAD, “Açlık grevindeki canlarımızın seslerine sesimizi katıyoruz. İçeride dışarıda insani talepler bir an önce yerine getirilmelidir.
İnsanlar açlıkla terbiye edilmemelidir. Diyalog yolları derhal açılmalıdır” dedi.

“NEHAK ZİHNİYETİN ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜNÜN GÖSTERGESİ”

“Açlık grevleri yaşanan haksızlığı hukuksuzluğu duyurmak adına kamuoyu oluşturmak için başvurulan yöntemlerden biridir” diyen DAD şunları dile getirdi:

“Demokratik Alevi Derneği olarak bizler de dönem dönem “süresiz dönüşümlü” açlık grevlerini örgütlediğimiz veya desteklediğimiz zamanlar olmuştur. Cümle cana ikrar vermiş inancımızın kutsallığına inanmakla birlikte “yaşam hakkı elinden alınıp, keyfi uygulamalarla açlıkla, acıyla ve korkuyla” terbiye edilmeye çalışılan canların tepki amaçlı başlattıkları açlık grevlerini destekliyoruz. İnsanlar “onuru, işi, aşı, inancı ve dili” yani en doğal haklarını almak için bile canlarını ortaya koyuyorsa bu nehak zihniyetinin acizliğinin ve çürümüşlüğünün göstergesidir.”

“OĞLUNUN KEMİKLERİ İÇİN AÇLIK GREVİ YAPIYORSA BU ZULDÜR”

Dersim’de operasyonda öldürülen oğlunun kemiklerini alabilmek için 85 gündür açlık grevi yapan 70 yaşındaki Kemal Gün’ün direnişine de değinen DAD Ankara, “Yetmiş yaşında bir baba katledilen oğlunun kemiklerini almak için 85 gündür açlık grevi yapıyorsa bu insanlık adına bir zuldür.
Demokratik Alevi Derneği olarak bulunduğumuz her yerde haksızlığa hukuksuzluğa karşı haklının ve mazlumun yanında olduğumuzu bir kez daha duyuruyoruz. Açlık grevindeki canlarımızın seslerine sesimizi katıyoruz” ifadelerini kullandı.  

Pirha