SON DAKİKA

Müzik Şirketlerinden Cem TV ve Cem Radyo’ya Yayın Yasağı!

Bu haber 13 Eylül 2013 - 23:43 'de eklendi ve 249 views kez görüntülendi.

İzzettin Doğan’ın Gülen Cemaatiyle yaptığı “cami-cemevi” projesine tepki gösteren müzik şirketleri Cem TV ve Cem Radyo’da kendilerine ait albümlerin ve kliplerinin yayınlanmasını yasakladılar.

Gülen cemaatiyle bir olup asimilasyon projesinde görev alan ve Tuzluçayır’da polisleri Alevilerin üzerine saldırtan İzzettin Doğan‘a tepkiler sürüyor.

Alevi kurumlarından sonra Türkiye’nin önde gelen müzik şirketleri de İzzettin Doğan’a tepki gösterdi.

Türkiye’nin önde gelen müzik şirketleri aldıkları ortak kararla İzzettin Doğan’ın sahibi olduğu Cem Tv ve Cem Radyo‘ya boykot kararı aldılar.
Alevi iş adamlarına ait olan Kalan Müzik, Seyhan Müzik, Anadolu Müzik, Şah Plak, Arda Müzik, Güvercin Müzik ve Akkiraz Müzik şirketleri kendilerine ait olan albümlerin ve kliplerin Cem TV ve Cem Radyo‘da yayınlanmasını yasakladılar.

Müzik şirketleri tarafından Cem TV ve Cem Radyo’ya gönderilen resmi yazı şöyle:

” Aşağıda isimleri yazılı müzik şirketleri olarak ürettiğim ve kapağı üzerinde logolarımızın olduğu albümlerin ve kliplerin “Cem Radyo – Cem TV” kanalarında yayınlanmasına bugünden itibariyle izin vermediğimizi tarafınıza iletir, yayınlarda kullanılması halinde gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını bildiririz “

Alevilere ait olan müzik şirketleri Halk ve Özgün müzik alanında Türkiye’nin en önemli müzik şirketleri arasında. Halk, etnik ve özgün müziğin önde gelen sanatçıların albümleri bu müzik şirketlerinin etiketleriyle çıkarılıyor.

alevi-muzik-sirketleri

Müzik şirketleri tarafından Cem Tv ve Cem Radyo’ya gönderilen resmi yazı:

Müzik şirketlerinin yayın yasağı İzzettin Doğan’a vurulan büyük bir darbe. Zira Doğan’ın sahibi olduğu radyo ve tv kanalı bu şirketlerden çıkan albüm ve klipler büyük ilgi görüyordu. Özelikle Alevi müziklerine geniş yer veren Cem Radyo ve Cem TV bundan böyle bu şirklere ait albüm ve klipleri yayınlayamayacak. Bu da izleyici ve dinleyici kaybı demek.

ALEVİ SANATÇILAR BOYKOT EDECEK

Alevi sanatçılarda İzzettin Doğan’a tepki göstererek Cem Vakfı’nın gece ve organizasyonlarında yer almayacaklarını açıkladılar.

İzzettin Doğan’ın Fetullah Gülen ile “cami-cemevi” projesinde yer almasına tepki gösteren Tolga Sağ ve Gani Pekşen, Cem Vakfı Ankara Şubesi’nin Ankara’da yapacağı konser etkinliğinde yer almayacaklarını açıklamışlardı.

/Dersimnews