SON DAKİKA

Tv10 dayanıışma gecesi düzenledi

Bu haber 10 Nisan 2016 - 17:54 'de eklendi ve 322 views kez görüntülendi.

Tv10 geçtiğimi gece bir dayanışma gecesi düzenledi. Dayanışma gecesine Alevi liderlerin yanı sıra HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş da katıldı. Gecede gazeteci-yazar Şükrü Yıldız’da bir konuşma yaptı.

şükrüüüü

Uzun yıllardır yayın hayatını sürdüren Tv10 geçtiğimiz gece bir dayanışama gecesi düzenledi. Bakırköy Salon Figaro’da yapılan geceye pek çok önemli isim katıldı.

Pir Celal Fırat’ın Gülbangı ile açılan geceye Alevilerin de yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Gecede sunum yapan Tv10 Yönetim Kurulu Üyesi Veli Büyükşahin, kanallla ilgili bilgiler verdi. Büyükşahin Tv10’un yönetimi ve bugüne kadar yapılan çalışmalarını anlattı.

Gecede konuşan Şükrü Yıldız; “Tv10 barışın yoludur, HZ Hüseyinlerin, Pir Sultanların, Şeyh Bedreddinlerin sesidir. Tv10  aynı zamanda  “Su su diyerek Kerbela’da direnenlerin, mücadele edenlerin, Sur’da,  Cizre’de, Nusaybin’de direnen gençlerin sesidir. Ve olmaya da devam edecektir “ diye konuştu.

Konuşmanın ardından kürsüye Selahettin Demirtaş çıktı. Demirtaş,  AKP ve Saray’a karşı toplumsal hareket etmeliyiz. Bu birliktelik faşizme karşı ortak  bir duruşla var olacaktır” dedi.

demirtaş

Geceye Alevilerin önde gelen isimleri  de katıldı: Alevi Bektaşi Federasyonu Hüsyein Engin Gündük,  Alevi Dernekleri Federasyonu Rıza Eroğlu, Pir Sultan Abdal Kütür Derneği Başkanı Gani Kaplan, Demokratik Alevi Dernekleri Eşbaşkanları Satiye Çakmak, Bülent Felekoğlu, Garip Dede Dergahı Başkanı Cela Fırat, Sermet Demir,  İmam Balsever ve , İzmir Narlıdere Cemevi Mustafa Arslan…

Gece de siyasette vardı, o isimlerden bazıları şöyle: Eski Çalışma Bakanı Ziya Halis, İstanbul Milletvekili  Ali Şeker, HDK Eşbaşkanı Gülistan Kılıç…

Öte yandan Pek çok yöre ve köy dernekleri de gecede hazır bulundu.

Gece şarkı ve türkülerle son buldu.