SON DAKİKA

Monte la Jolie Alevi Dergahı kongresini yaptı

Bu haber 20 Haziran 2016 - 18:42 'de eklendi ve 240 views kez görüntülendi.

Monte le Jolie Alevi Dergah lokalinde gerçekleşen kongrede, Pir Riza Yağmur’un gülbangı ile özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Divan seçiminin ardından yapılan siyasi değerlendirmede şunlar belirtildi: “Saray-AKP hükümetinin Kürdistan’da Kürtlere karşı yürüttüğü soykırım ve katliam politikalarının bir parçası olarak da özellikle Kürt Kızılbaş Alevilere yönelik yok etme planlarını devreye sokmuştur; Maraş, Dersim ve Sivas’a da yapılmak istenen kamplar bunun en somut örnekleridir. DAİŞ’in Avrupa’da yaşayan Alevi gençlerine yönelerek çetelere katma girişimleri olduğunu, bunun için gençler ve çocuklar için düzenli olarak eğitim ve etkinlikler düzenlemeli. Önümüzdeki günlerde faşist Saray çeteleri Kürtlere, Alevilere ve demokrat çevrelere karşı saldırılarını daha da tırmandıracak. Daha güçlü örgütlenerek düşmanın dayattığı diz çöktürme planına karşı güçlü direniş sergilemeliyiz.”

Kongrede eşbaşkanlığa Zöhre Genç Erdoğan Yılmaz seçilirken çoğunluğu da kadınlardan oluşan 11 kişilik yönetim kurulu belirlendi.

Monte la Jolie Alevi Dergahı kongresini yaptı4Monte la Jolie Alevi Dergahı kongresini yaptı2 Monte la Jolie Alevi Dergahı kongresini yaptı3