SON DAKİKA

İlhan Çomak davasında karar yok: Dava 5 Ekim gününe ertelendi

Hakkındaki hüküm bozulmasına rağmen 22 yıldır tutuklu yargılanan İlhan Çomak’ın bugünkü duruşmasından karar çıkmadı. Mahkeme

Bu haber 29 Eylül 2016 - 0:20 'de eklendi ve 181 views kez görüntülendi.

Hakkındaki hüküm bozulmasına rağmen 22 yıldır tutuklu yargılanan İlhan Çomak’ın bugünkü duruşmasından karar çıkmadı. Mahkeme heyeti, avukatların salonu terk ettiği duruşmayı 5 Ekim gününe erteledi.

AVUKATLAR SALONU TERK ETTİ
Duruşma iddia makamının mütalaasını sunması ile başladı. İddia makamı, Çomak’a daha önce verilen ve kesinleşen hükmün onanmasına mütalaa etti. Bunun üzerine Çomak’ın avukatları savunma için ek süre istedi. Mahkeme heyetinin taleplerini reddetmesi ve Çomak’ın savunma yapması için ek süre verilmemesi üzerine avukatlar ve salondaki izleyiciler, “direne direne kazanacağız” sloganları atarak duruşma salonunu terk etti.

İlhan Çomak’tan karar duruşması öncesi mektup: Eğer dışarı çıkarsam... İlhan Çomak’tan karar duruşması öncesi mektup: Eğer dışarı çıkarsam…

DAVA ERTELENDİ
Mahkeme heyeti ise kararını müzakere etmek için duruşmaya yeniden ara verdi. Aranın ardından heyetin bu duruşmada bir karar açıklamayacağı bildirildi. Dava, 5 Ekim Çarşamba gününe ertelendi.