SON DAKİKA

‘Benim için onur verici ama…’

Franz Moll Vakfı’nın “Direnişçi” Ödülü’nü alan Avukat Arif Ali Cangı, ödüle layık görülmenin kendisi için onur verici olduğunu lakin Türkiye için tam tersi olduğunu dile …

Bu haber 23 Ekim 2016 - 19:21 'de eklendi ve 165 views kez görüntülendi.

Franz Moll Vakfı’nın “Direnişçi” Ödülü’nü alan Avukat Arif Ali Cangı, ödüle layık görülmenin kendisi için onur verici olduğunu lakin Türkiye için tam tersi olduğunu dile getirdi.

Almanya merkezli Franz Moll Vakfı’nın 1998 yılından bu yana her yıl düzenlediği Nükleersiz Gelecek Ödülleri’nde bu yıl “direnişçi” dalındaki ödüle Türkiye’den Avukat Arif Ali Cangı layık görüldü. Ödülün kendisi için onur verici olduğunu, lakin Türkiye için tam tersi olduğunu dile getiren Cangı, İzmir Gaziemir’deki eski bir kurşun fabrikasında ortaya çıkan nükleer santral atıklarına karşı yürüttüğü mücadele ile tanınıyor.

Cangı. “Bu ödül aslında ekoloji hareketlerinin bir birleriyle dayanışma içerisinde olmasının mümkün olduğunu gösteriyor. Bu ödül sayesinde Türkiye’de ekoloji mücadelesi yürütenler ile dünyada ekoloji mücadelesi yürütenlerin bir araya gelmesinin önü açıldı” dedi.

İZMİR