SON DAKİKA

Eşbaşkanlar Amed’de olacak

AMED (DİHA) – Amed Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanlarının gözaltına alınması ve belediye binasının abluka altında tutulması protestosuna DBP, HDP ve DTK eşbaşkanları ile HDK eşsözcüleri de katılacak

Bu haber 27 Ekim 2016 - 8:06 'de eklendi ve 107 views kez görüntülendi.

Amed Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanlarının gözaltına alınması ve belediye binasının abluka altında tutulması protestosuna DBP, HDP ve DTK eşbaşkanları ile HDK eşsözcüleri de katılacak.

Amed (Diyarbakır) Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Fırat Anlı ve Gültan Kışanak’ın gözaltına alınması ve belediye binasının 2 gündür abluka altında tutulmasına karşı belediye binası önünde başlatılan eylem devam edecek. Bugün Halkların Demokratik Partisi (HDP) eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) eş genel başkanları Kamuran Yüksek ve Sebahat Tuncel, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Ertuğrul Kürkçü ile Demokratik Toplum Kongresi (DTK) eşbaşkanları Hatip Dicle ve Leyla Güven ile HDP’li vekiller de belediye önünde olacak.

Belediye eşbaşkanları ve yöneticilerin yanı sıra sivil toplum örgütü temsilcilerinin de yer alacağı açıklama saat 11.00’de yapılacak. Eşbaşkanların buradaki ziyaretleri kapsamında Anlı ve Kışanak’ın ailelerini ziyaret etmeleri de bekleniyor.

(fç/ag)