SON DAKİKA

Kışanak ve Anlı adliyeye getirildi

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Amed Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Fırat Anlı ve Gültan Kışanak adliyeye sevk edildi Amed’te 25 Ekim akşamı gözaltına alınan Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Gültan …

Bu haber 30 Ekim 2016 - 11:34 'de eklendi ve 147 views kez görüntülendi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Amed Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Fırat Anlı ve Gültan Kışanak adliyeye sevk edildi

Amed’te 25 Ekim akşamı gözaltına alınan Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı. Dün avukatları ile görüştükten sonra ifade veren eşbaşkanların öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Gizlilik kararı olan soruşturmada, Kışanak’ın “örgüt yöneticiliği”, Anlı’nın ise “örgüt üyeliği” ile suçlandığı öğrenildi. Suçlamalara dayanak olarak ise eşbaşkanların belediye faaliyetleri ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasında yapılan toplantıların ortam dinlemelere gösterildi.

Öte yandan saat 11.00’da DTK, KJA, HDP ve DBP eşbaşkanları ablukaya alınan Amed Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yapacak. Açıklama öncesi yurttaşlar bina önünde toplanmaya başladı.

Kaynak: DİHA