SON DAKİKA

KCDP 25 Kasım Komiteleri’ne çağırıyor

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü için hazırlıklarına başlayan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP), 25 Kasım Komiteleri oluşturuyor. Her ilde …

Bu haber 01 Kasım 2016 - 9:44 'de eklendi ve 230 views kez görüntülendi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü için hazırlıklarına başlayan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP), 25 Kasım Komiteleri oluşturuyor. Her ilde etkinlik hazırlığı yapan KCDP, kadınları bu toplantılara davet ederek çalışmalara katılmaya çağırıyor.

KCDP İstanbul Temsilcisi Fidan Ataselim, “Uluslararası bir gün olan 8 Mart’ta ya da çeşitli çalışmaların yapıldığı 25 Kasım’da her ülkeden kadınlar, kendi ülkelerindeki en önemli sorunlarla ilgili taleplerini dile getirecek” diyerek, o güne kadar eylem ve yürüyüş gibi farklı programlar yapmayı da planladıklarını ifade etti.

Önerilere açığız

“Bizim için her dönem 25 Kasım gibi geçiyor” diyen Ataselim, sözlerini şu çağrı ile sonlandırdı: “Tüm bu hazırlık süreçlerini birlikte yapıyor olmamız ve yeni illerde platformumuzun var olması önemli. Gelen öneriler doğrultusunda toplantılarımızda ve komitelerimizde birlikte karar alıyoruz. Bu açıdan önerilere ve çalışmalara açığız. Tüm kadınları çalışmalarımıza katılmaya davet ediyoruz.”

İSTANBUL