SON DAKİKA

Baluken, Irmak ve Zeydan adliyeye çıkarıldı

HDP Genel Merkezi’nden gözaltına alınan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Bingöl Adliyesi’ne götürüldü. Amed’te gözaltına alınan Selma Irmak ile Gever’de gözaltına alınan Abdullah Zeydan da Hakkari …

Bu haber 04 Kasım 2016 - 12:05 'de eklendi ve 122 views kez görüntülendi.

HDP Genel Merkezi’nden gözaltına alınan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Bingöl Adliyesi’ne götürüldü. Amed’te gözaltına alınan Selma Irmak ile Gever’de gözaltına alınan Abdullah Zeydan da Hakkari Adliyesi’ne getirildi.

HDP Genel Merkezi binasında MYK toplantısı sırasında gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili İdris Baluken, Ankara’dan Çewlîg’e (Bingöl) getirildi. Baluken’in savcılıktaki işlemleri sürüyor.

Irmak ile Zeydan Hakkari Adliyesi’nde

Hakkari Cumhuriyet Başsavcısının talimatı ile Amed’deki evine baskın yapılarak gözaltına alınan HDP Colemêrg Milletvekili Selma Irmak ile Gever’de gözaltına alınan HDP Colemêrg Milletvekili Abdullah Zeydan Hakkari Adliyesi’ne getirildi. Polis ablukasına alınan adliyeye kimse yaklaştırılmazken, Irmak ve Zeydan’ın ifadelerinin alınmaya başlandığı belirtildi.