SON DAKİKA

Buldan: Bu operasyonlara karşı çıkılmalıdır

AKP iktidarı tarafından Kürt siyasetine yönelik gerçekleştirilen gece darbesi ile birlikte HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’ın da içerisinde bulunduğu 11 HDP milletvekili evlerine …

Bu haber 04 Kasım 2016 - 3:14 'de eklendi ve 189 views kez görüntülendi.

AKP iktidarı tarafından Kürt siyasetine yönelik gerçekleştirilen gece darbesi ile birlikte HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’ın da içerisinde bulunduğu 11 HDP milletvekili evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı. Kürt siyasetine yönelik darbeye dair açıklamalarda bulunan HDP milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, operasyonların beklendiğini ifade ederek, bugün bu operasyonların düğmesine basıldığını dile getirdi. Buldan, milletvekillerinin gözaltına alınmasının kabul edilir olmadığını ifade ederek, “Nasıl ki AKP’li milletvekilleri gözaltına alınıp, tutuklanmıyorsa, HDP’li milletvekilleri de gözaltına alınıp tutuklanamaz” dedi.

Buldan, yaşananların hukuktan, haktan öte her şeye benzediğini ifade etti. Buldan, CHP, siyasi parti, sivil toplum örgütleri başta olmak üzere demokratik kamuoyuna çağrıda bulunarak, bu operasyonlara karşı çıkması çağrısında bulundu. Buldan, operasyonları “Türkiye’nin kara bir lekesi” olarak tanımladı. Kamuoyuna da çağrıda bulunan Buldan, “Tüm halkımız demokratik tepkisini ortaya koymalıdır” dedi.