SON DAKİKA

Contemporary İstanbul açılışına ‘gericiler’ saldırdı

Bu yıl 11’ncisi düzenlenen Contemporary İstanbul’un Lütfü Kırdar Kongre ve Güzel Sanatlar Merkezi’nde dün akşam gerçekleşen ön

Bu haber 04 Kasım 2016 - 0:49 'de eklendi ve 127 views kez görüntülendi.

Bu yıl 11’ncisi düzenlenen Contemporary İstanbul’un Lütfü Kırdar Kongre ve Güzel Sanatlar Merkezi’nde dün akşam gerçekleşen ön gösteriminin ardından bu akşam gerçekleşen açılışı bir grup tarafından basıldı. Kendilerini Milli Görüş hareketinden gören bir grubun, ressam Ali Elmacı’nın İsabel Croxatto Galeria’nın alanında bulunan işine tepki gösterdiği ve sosyal medyada örgütlenerek Lütfi Kırdar’a geldikleri belirtildi.

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, Lütfi Kırdar’da açılan ‘Contemporary Istanbul’un “gerici, yobazlar tarafından basıldığını” duyurdu.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan bir mesaj paylaşan Bayer, “Lütfü Kırdar’da açılan çağdaş sanat fuarı ‘Contemporary Istanbul’ bu akşam gerici yobazlar tarafından basıldı. İstanbul’a yazık ediliyor” dedi.

Lütfü Kırdar’da açılan çağdaş sanat fuarı ‘Contemporary Istanbul’ bu akşam gerici yobazlar tarafından basıldı. İstanbul’a yazık ediliyor.

— Yalçın Bayer (@Yalcinbayer) 3 Kasım 2016

(T24)