SON DAKİKA

Siirt’te kepenk kapatma yasaklandı

Bu haber 04 Kasım 2016 - 17:58 'de eklendi ve 202 views kez görüntülendi.

Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşların günlük hayatlarının aksama ve sıkıntı olmaksızın idamesine ilişkin her türlü tedbiri alma yetkisi, görev ve sorumluluğunun kamu idarelerine ait olduğu belirtildi.

Güvenlik, esenlik ve genel sağlık ihtiyacının güvence altına alınması için devletin çabaları yanında vatandaşların da hukuk kurallarına uygun bir şekilde davranmalarının en büyük güç olduğu kaydedilen açıklamada, il sınırları içinde yürütülen güvenlik operasyonları ve benzeri hususlar bahane edilerek zaman zaman iş yerlerinin yasa dışı yöntem ve yönlendirmelerle toplu olarak kapatıldıklarının gözlemlendiği bildirildi.

Açıklamada, şunlara yer verildi: “İş yerlerinin toplu biçimde kapatılmasının halkın günlük yaşamını
sürdürmesini zorlaştırarak huzur ve sükununu bozduğu, kişilerin güvenlik, dirlik ve esenlik içinde günlük ihtiyaçlarını sağlamak suretiyle sağlıklı yaşamasını önemli ölçüde zafiyete uğrattığı tespit edildi. Bu itibarla kamu düzeninin korunması için 5326 sayılı Kabahatler Kanunu uyarınca ilimiz sınırları içinde bulunan iş yerlerinin toplu olarak kapatılmasının yasaklanması, aksine davranılması halinde mevzuat çerçevesinde adli ve idari işlem yapılacağı uygun görülmüştür.”