SON DAKİKA

Şah-ı Merdan Ali’yi Arsıza,Nursuza, Yolsuza Bırakmamak.

Bülent Felekoğlu, FOTO GALERİ, YAZARLAR

Ankara Sanat Tiyatrosu’ndan Cumhuriyet’e destek: Seyirci kalmayacağız

Ankara Sanat Tiyatrosu (AST), muhalif basın kuruluşlarına yapılan baskı ve kapatmaları “baskılara seyirci kalmayacağız” diyerek protesto etti. Tiyatro üyeleri, oyunlara gelen izleyicilere BirGün, Evrensel ve Cumhuriyet gazetelerini dağıttı.

Bu haber 05 Kasım 2016 - 15:47 'de eklendi ve 230 views kez görüntülendi.

Birgün gazetesi’nden Çağlar Ballıktaş’ın haberine göre, Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) ekibi, oyun izlemeye gelen vatandaşlara BirGün, Evrensel ve Cumhuriyet gazetelerini dağıttı. Muhalif basın kuruluşlarına yapılan baskıları protesto eden tiyatro, dayanışma çağrısında bulundu. Yaşanlara seyirci kalmayacaklarını bildirdi.

Oyun öncesi muhalif gazeteleri izleyicilere dağıtan Ankara Sanat Tiyatrosu ekibi, yaptığı açıklamada, “Biz Ankara Sanat Tiyatrosu olarak sokaklarda söylediğimiz sözleri sahneden 54 yıldır sanatımızla söyledik ve söyleyeceğiz. Elimizdeki tek gücümüz sanatımızdır. Repliklerimiz yüreğimiz, kostümlerimiz bedenimiz, aksesuarlarımız elimiz, ayağımız, dekorumuz içinde yaşadığımız dünyamızdır. Tarihe o kadar çok ‘kara bir leke’ geçti ki kapkara olduk. Hayat perde diyene kadar seyircimizle birlikteyiz. Seyirci kalmayacağız” ifadelerine yer verdi.