SON DAKİKA

Ankara Katliamı davası 2’nci gününde devam ediyor

Ankara Katliamı davası bugün ikinci gününde Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor Ankara Tren Garı önünde barış talebini haykırmak için toplanan yurttaşlara yapılan bombalı …

Bu haber 08 Kasım 2016 - 12:58 'de eklendi ve 220 views kez görüntülendi.

Ankara Katliamı davası bugün ikinci gününde Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor

Ankara Tren Garı önünde barış talebini haykırmak için toplanan yurttaşlara yapılan bombalı saldırıya ilişkin açılan Ankara Katliamı davasının ikinci duruşması Ankara Adliyesi’nde görülüyor. Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenlerin ailelerinin yanı sıra emek ve demokrasi güçleri de duruşması takip ediyor. Mahkeme salonuna sanıkların girmesiyle “Katiller” sesleri yükseldi. Aileler, “Bizim çocuklarımızı koruyamadınız, katilleri koruyorsunuz. Biz bir senedir erirken, katilleri besiye çekmişler. Hepimiz hastalık sahibi olduk…” diye haykırdı.

7-11 Kasım tarihleri arasında 5 gün sürecek olan davayı, yaklaşık 200 temsili avukat takip ederken, Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenler ile yaralıların yakınları, 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği, çeşitli sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve yüzlerce kişi de duruşmayı izliyor.

Kaynak: ETHA