SON DAKİKA

Şah-ı Merdan Ali’yi Arsıza,Nursuza, Yolsuza Bırakmamak.

Bülent Felekoğlu, FOTO GALERİ, YAZARLAR

BM ile mültecileri görüştüler

  Rojava-Kuzey Suriye’nin Qamişlo kentini ziyaret eden Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği’nden bir heyet, Cizîrê Kantonu Demokratik Özerklik Yönetimi ile Musul, Rakka ve Dêra …

Bu haber 08 Kasım 2016 - 10:36 'de eklendi ve 153 views kez görüntülendi.

 

Rojava-Kuzey Suriye’nin Qamişlo kentini ziyaret eden Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği’nden bir heyet, Cizîrê Kantonu Demokratik Özerklik Yönetimi ile Musul, Rakka ve Dêra Zor’dan gelecek mültecilerin durumunu görüştü. BM Yüksek Komiserliği heyetinde Musullu Mültecilerden Sorumlu Yetkili Alfonzo Monaliza, BM Qamişlo Bürosu Yöneticisi Robin Aleksandryan Cizîrê Kantonu Toplumsal İşler Konseyi Eşbaşkanı Zozan Mihemed, Mülteci Çalışmalar Bürosu Yöneticisi Mehmûd Kerro ve Örgütlenme İşleri Bürosu Eşbaşkanı Bedran Çiyakurd ile bir araya geldi. Heyet Musul, Rakka ve Dêra Zor’dan gelecek mülteciler için yardım edeceklerini, yardımların da en kısa sürede ulaştırılacağını ümit ettiklerini söyledi. Görüşmenin ardından taraflar, Hol ve Mebrûka kampları için BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin yardımları ve Demokratik Özerklik Yönetiminin denetimini aktifleştirme konusunda anlaşmaya vardı.

Anlaşmaya göre; Rakka, Musul ve Dêra Zor’dan gelecek olan mülteciler Hol ve Mebrûka kamplarına yerleştirilecek. Toplantıda planlamaların hayata geçmesi için 2 gün içerisinde çalışmalara başlanması kararı alındı.

QAMIŞLO / ANHA