SON DAKİKA

Şah-ı Merdan Ali’yi Arsıza,Nursuza, Yolsuza Bırakmamak.

Bülent Felekoğlu, FOTO GALERİ, YAZARLAR

Öğrenciler rektör için eylemde

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri rektörlük seçimlerini kaldıran Kanun Hükmünde Kararname’nin iptali ve yüzde 86 oyla seçilen rektörlerinin atanması için eylemde. Kampüste dayanışma çadırının kurulmasıyla başlayan eylem, …

Bu haber 08 Kasım 2016 - 10:44 'de eklendi ve 90 views kez görüntülendi.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri rektörlük seçimlerini kaldıran Kanun Hükmünde Kararname’nin iptali ve yüzde 86 oyla seçilen rektörlerinin atanması için eylemde.

Kampüste dayanışma çadırının kurulmasıyla başlayan eylem, söyleşiler ve müzik dinletileri gibi etkinliklerle sürecek. Bianet’e konuşan Sosyoloji Bölümü öğrencisi Kadir Selamet, direniş çadırı kurma kararının seçimleri kaldıran KHK yayınlandıktan sonra düzenledikleri forumda alındığını söyledi. 12 Temmuz’da üniversitede yapılan seçimlerde mevcut rektör Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu oyların yüzde 86’sını alaran seçimden birinci çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, o tarihten bu yana 19 rektör atadı, ancak Boğaziçi Üniversitesi’ne atama yapmadı. Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri, 1 Kasım’da üniversitede yaptıkları açıklamada yüzde 86 oy oranıyla seçilen rektörlerinin atanmamasının kabul edilemez olduğunu söyledi, rektörlük seçimlerini kaldıran KHK’nin iptalini talep etti.

İSTANBUL