SON DAKİKA

Zanlıya 2 yıl sonra dava

  İki yıl önce İstanbul’da biri polis dört erkeğin tecavüzüne uğrayan Moldovalı A.G.’nin şikayeti üzerine ancak iki yıl sonra polise dava açıldı. İsmail Saymaz’ın haberine …

Bu haber 10 Kasım 2016 - 8:57 'de eklendi ve 134 views kez görüntülendi.

 

İki yıl önce İstanbul’da biri polis dört erkeğin tecavüzüne uğrayan Moldovalı A.G.’nin şikayeti üzerine ancak iki yıl sonra polise dava açıldı.

İsmail Saymaz’ın haberine göre; bugün 23 yaşında olan A.G., 7 Aralık 2014’te İstanbul’da annesi ile seyahat ederken kaybolması üzerine kendisini takip eden birinin, daha sonra da biri yardım için sığındığı polis ekip aracında olmak üzere, çeşitli yerlerde 3 kişinin daha tecavüzüne uğradını söyledi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında geçen yıl A.G.’yi teşhis işlemi için çağırdı. Genç kadın, kendisine tecavüz eden A.K. adlı polisi teşhis etti. Bunun üzerine polis memuru A.K. hakkında “nitelikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından iddianame düzenlendi. Bakırköy 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi, dosyayı yetkisizlik kararıyla İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

İSTANBUL