SON DAKİKA

Gündem Çocuk Derneği kapatıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından faaliyetleri durdurulan Gündem Çocuk Derneği, bugün yayınlanan KHK ile kapatıldı. Derneğin eşyalarına el konulacak Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında bugün çıkarılan Kanun Hükmünde …

Bu haber 22 Kasım 2016 - 21:31 'de eklendi ve 242 views kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığı tarafından faaliyetleri durdurulan Gündem Çocuk Derneği, bugün yayınlanan KHK ile kapatıldı. Derneğin eşyalarına el konulacak

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında bugün çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Gündem Çocuk Derneği kapatıldı. Derneğin Ankara Bürosu’na polis ve valilik yetkilileri tarafından baskın yapıldı. Dernek Twitter hesabından kapatılmaya ilişkin, “677 sy. KHK ile Gündem Çocuk Derneği de kapatılmıştır. Öyle ya da böyle, biz biliyoruz, çocuklar için daha iyi bir dünya mümkün! Yola devam!” açıklaması yaptı.

Derneğimizi kapatmaya geliyorlar.

— Gündem Çocuk (@gundemcocuk) November 22, 2016

Daha önce mühürlenen derneğin eşyalarına el konulacağı öğrenilirken, Ankaralılar destek için bina önüne geldi. Öte yandan sosyal medyadan derneğe #GündemHepÇocuk tagi ile destek veriliyor.

KHK ile aralarında Gündem Çocuk’un da bulunduğu “375 dernek ve 9 basın yayın kuruluşu için kapatılma kararı alınmıştı. Dernek İçişleri Bakanlığı tarafından 3 faaliyetleri durdurulan 370 dernek arasındaydı.