SON DAKİKA

Halep’te onlarca sivil yaşamını yitirdi

Halep’te rejim ile koalisyon çeteleri arasında yaşanan çatışmalarda 4’ü çocuk 25 sivil yaşamını yitirdi Halep’te rejim ile koalisyon çeteleri arasında yaşanan çatışmalarda hergün siviller yaşamını …

Bu haber 27 Kasım 2016 - 3:12 'de eklendi ve 141 views kez görüntülendi.

Halep’te rejim ile koalisyon çeteleri arasında yaşanan çatışmalarda 4’ü çocuk 25 sivil yaşamını yitirdi

Halep’te rejim ile koalisyon çeteleri arasında yaşanan çatışmalarda hergün siviller yaşamını yitiriyor. Hawar Haber Ajansı’nın (ANHA) geçtiği habere göre; rejim Heyan, Hirêtan, Enedan, Meret Ertîq kasabaları ile Asaya bölgesinde yoğun bombardımanlar gerçekleştirdi. Diğer yandan rejime ait savaş uçakları Halep’in güneyinde yer alan Meslhur, Urm, Kubre, Babîd ve Xan Esel bölgelerini bombaladı. Bombardımanda 15 sivil yaşamını yitirdi, onlarca sivil de yaralandı.

Çatışmalar devam ediyor

SUK’a bağlı çeteler de Halep’in batısındaki rejimin kontrolünde bulunan mahallelere yoğun top atışları yaptı. Saldırıda 4’ü çocuk 10 sivil yaşamını yitirdi. Saldırıda sivillere ait birçok ev top atışlarından dolayı yıkıldı.

Diğer yandan Mesakin Henano, Bêd Esfer, Beîdîn, Inzarar, Bustan Qeser ve Meqali El-Iwêce mahallelerinde rejim ile SUK çeteleri arasında yoğun çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalar halen devam ederken rejime ait savaş uçakları mahalleler üzerinde uçuş yapıyor.