SON DAKİKA

Suriyeli kadın ve LGBTİ’ler KADAV’a başvurabilecek

Suriyeli kadın ve LGBTİ’lere gereken yasal ve psikolojik desteği vermek amacıyla ‘Suriyeli Mültecilere Yönelik Cinsel ve Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele’ projesi başlatılıyor. Kadınlarla Dayanışma …

Bu haber 02 Aralık 2016 - 8:49 'de eklendi ve 118 views kez görüntülendi.

Suriyeli kadın ve LGBTİ’lere gereken yasal ve psikolojik desteği vermek amacıyla ‘Suriyeli Mültecilere Yönelik Cinsel ve Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele’ projesi başlatılıyor.

Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV), Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ve International Medical Corps (IMC) işbirliği ile “Suriyeli Mültecilere Yönelik Cinsel ve Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele” projesi için yapılan yazılı açıklamada, proje kapsamında cinsel yönelime ve cinsiyet kimliğine dayalı şiddetle de mücadele edileceği belirtildi. Açıklamada, “Söz konusu proje ile Suriyeli kadınları, LGBTİ bireyleri şiddetin tanımı ve kapsamı, şiddet karşısında Türkiye’de sahip oldukları haklar ve şiddete uğradıklarında ya da tanık olduklarında yararlanabilecekleri hizmetler ve mekanizmalar konusunda bilgilendirmeyi, elimize ulaşan şiddet vakalarında Suriyeli kadınlara ve LGBTİ bireylere gereken yasal ve psikolojik desteği sunmayı ve/veya gerekli kurum ve kuruluşlara yönlendirmeyi amaçlıyoruz” denildi. Konu ile ilgili KADAV’a Pazartesi-Cumartesi günleri arasında saat 09.30’dan 18.00’e kadar 0545 220 10 22 nolu telefondan ulaşılabilecek.

İSTANBUL