SON DAKİKA

Avrupa Alevi örgütleri: Yanınızdayız

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden Alevi örgütlerinin temsilcileri dün gazetemizi ziyaret etti. Cumhuriyet’i susturma operasyonunu ‘laik cumhuriyetin kurumlarına yönelik bir saldırı’ olarak değerlendiren Alevi örgütleri dayanışma duygularını iletti.

Bu haber 05 Aralık 2016 - 5:54 'de eklendi ve 292 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Gazetesini susturmaya yönelik operasyonun ardından başlatılan dayanışma ziyaretleri devam ediyor. Avrupa’daki Alevi örgütleri dün cumhuriyeti ziyaret ederek destek mesajlarını iletti.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) 2. Başkanı Mehmet Ali Çankaya, AABK Genel Sekreteri ve Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, AABK Genel Saymanı Fatma Binici, Avusturya Alevi Kültür Derneği Başkanı Umut Dinler, İsviçre Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı Cem Bitnel ve yönetim kurulu üyesi Aziz Solmaz, Graz Pir Sultan Abdal Alevi Derneği Başkanı Mehmet Ali Demir, Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Diplomasi Sorumlusu Süleyman Akgüç ve Avrupa Alevi Gençleri Birliği Genel Başkanı Ümit Sarı dün cumhuriyetin Şişli’deki merkez binasına gelerek Haber Koordinatörümüz Aykut Küçükkaya ile görüştü. İsrafil Erbil, Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırının laik Cumhuriyetin bir kurumuna yönelik saldırı olarak nitelendirdiklerini söyledi. Erbil, “Cumhuriyet’de bu tarihi süreçte önemli bir direniş sergiliyor. Avrupa’daki dostlarınız olarak yanınızdayız” dedi.