SON DAKİKA

Notos soruyor: “Edebiyat ne işe yarar?”

Notos dergisinin Aralık-Ocak 61. sayısı yayımlandı.Notos, bu sayısında Edebiyat Ne İşe Yarar? konusuna yöneliyor. Dosyada Semih

Bu haber 07 Aralık 2016 - 21:48 'de eklendi ve 187 views kez görüntülendi.

Notos dergisinin Aralık-Ocak 61. sayısı yayımlandı.

Notos, bu sayısında Edebiyat Ne İşe Yarar? konusuna yöneliyor. Dosyada Semih Gümüş, Antoine Compagnon, P. Burcu Yalım, Pierre Macherey, James Wood ve Hüseyin Kıran’ın yazıları yer alıyor. Mehmet Ulusel ve Ömer Faruk Yaman da çizimleriyle dosyaya katkıda bulunuyor.

Notos’un bu sayısının söyleşisi Latife Tekin ile. Notos bu kez yazarla her şeyi konuşmaya çalıştı.

Bir Yazarın Seçtikleri bölümünde Sine Ergün okunmasını zorunlu gördüğü kitapları; Kemal Varol da en çok etkilendiği yazarı nedenleriyle birlikte Notos’a anlatıyor.

Tayfun Pirselimoğlu, Kâmil Erdem ve Üstüngel Arı kısa sorulara kısa yanıtlarla kendi yazarlık serüvenlerini ve yayımlanan son kitaplarını anlatıyor.

notos-soruyor-edebiyat-ne-ise-yarar-219086-1.Notos’un bu sayısında öyküleriyle yer alan yazarlar: Nedim Gürsel, Nora Gantenbrink, İlhan Durusel, Özcan Yılmaz, Cem Kertiş, Buket Arbatlı, Özdemir Bayrak, Ezgi Polat, Zehra Tırıl, Figen Şayak, Özkan Ali Bozdemir, Dilek Türker, Ümit Aykut Aktaş, Mesut Barış Övün, Yalçın Tecimer, Arif Duyar.