SON DAKİKA

Goran’dan KDP’ye sert çıkış

Goran Hareketi Irak Parlamento grubu, 2017 bütçe yasasının Irak Parlamentosu’nda kabul edilmesinin KDP’de büyük bir siyasi kırılmaya neden olduğunu belirterek, “KDP ve hükümet yaşadığı kırılmaya …

Bu haber 10 Aralık 2016 - 11:23 'de eklendi ve 112 views kez görüntülendi.

Goran Hareketi Irak Parlamento grubu, 2017 bütçe yasasının Irak Parlamentosu’nda kabul edilmesinin KDP’de büyük bir siyasi kırılmaya neden olduğunu belirterek, “KDP ve hükümet yaşadığı kırılmaya rağmen şehitlere ve ailelerine saygı gösterseydi, birkaç yıldır şehit kanları sayesinde Kürdistan Bölgesi’ne gelen dolarları şehit ailelerine verirdi, buna el koymazdı” dedi.

RojNews haberine göre yazılı açıklamada şunlar dile getirildi: “Irak’ın 2017 bütçe yasası kabul edildikten sonra KDP büyük bir kırılma yaşadı ve Güney Kürdistan halkı karşısında utanç duruma düştü. Yine Kürt grupları arasında çalışanların ve peşmergelerin maaş sorununa karşı çıktı. Bundan dolayı da Kürdistan Bölgesi halkı arasında kendini suçsuz gösterme arayışına girmiş. Bu durum siyasi bir sıkışmadır. Kendini kurtarmak için de hiçbir gerekçe bulmuş değil.”

BAĞDAT