SON DAKİKA

Genç kadına tecavüz edip öldüren sanık ‘mağdurum’ dedi!

Bu haber 19 Nisan 2017 - 15:03 'de eklendi ve 50 views kez görüntülendi.

Antalya’da geçtiğimiz ağustos ayında genç bir kadın yarı çıplak, kafası taşla ezilmiş ve boğazı kesilmiş halde ormanlık alanda bulundu. Genç kadının, ailesinin kayıp başvurusu yaptığı 22 yaşındaki Gülizar Turan olduğu tespit edildi. Gülizar’ın tecavüze uğradığının da belirlendiği olayla ilgili gözaltına alından katil Cengiz Dok mahkemede ‘mağdur’ olduğunu söyledi. 

Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açılan 44 yaşındaki Cengiz Dok’un Gülizar Turan’ı öldürmeden önce bir başka kadına daha cinsel saldırıda bulunmak suçundan yargılandığı belirtildi. Cengiz Dok, Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı o davadan beraat ettiğini söyledi. Dok, Gülizar Turan’ın ölümüyle ilgili ise “çok pişman olduğunu ve mağdur olduğunu” söyledi.

Gülizar Turan‘DAHA ÖNCE TUTUKLANSAYDI GÜLİZAR ÖLMEYECEKTİ’

Antalya Barosu Kadın Hakları Kurulu avukatlarından Özlem Demirok Uçal ise “Gülizar Turan’dan önce bir başka kadına cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanan sanık tutuklanmış olsaydı, Gülizar şimdi yaşıyor olacaktı. Ancak mağdur korktuğu ve yaşadığı travma nedeniyle duruşmalara gelemediği için sanığın beraat ettiğini düşünüyoruz” diyerek, sanığın cezalandırılmasını istediklerini söyledi.

Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

‘AİLE DE SANIĞIN SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ’Menekşe Kocabaş

Duruşma çıkışı açıklamada bulunan Gülizar Turan’ın annesi Menekşe Kocabaş, sanığın mağdur olduğunu söylemesine tepki gösterdi. Sanığın kızından önce de bir başka kadına cinsel istismarda bulunmaktan yargılandığını belirten Menekşe Kocabaş, “Kadınları cinsel obje olarak gören bu sanık kızıma tecavüz edip vahşice öldürdükten sonra şimdi bir de mağdur olduğunu söylüyor. Söyleyecek söz bulamıyorum” dedi. (Antalya/DHA)