SON DAKİKA

‘Bağımsız hekimler tutuklularla görüşsün’

Bu haber 20 Nisan 2017 - 9:45 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Aralarında TİHV, İHD, Barış Bloku ve İstanbul Tabip Odası’nın da bulunduğu çok sayıda kurum, 64’üncü gününde sonlandırılan açlık grevlerine dikkat çekerek, bağımsız hekimlerin grevi sonlandıran tutuklularla görüşmesini istedi.

Aralarında Türkiye İnsan Hakları Vakfı (THİV), İstanbul Tabip Odası, İnsan Hakları Derneği (İHD), Barış Bloku’n bulunduğu çok sayıda sivil toplum örgütü, cezaevlerinde bugün sonlandırılan süresiz-dönüşümsüz açlık grevlerinin sonlandırılmasına ilişkin ve tutukluların talepleriyle ilgili diyaloğun başlatılması amacıyla İHD İstanbul Şubesi’nde basın toplantısı gerçekleştirdi. TİHV İstanbul Şube Başkanı Ümit Efe, bağımsız hekimlerin hastanelere giderek tutuklularla görüşmesi gerektiğini dile getirerek, eylemlerin takipçileri olacaklarını söyledi.

İstanbul Tabip Odası İnsan Hakları Komisyon üyesi Çağla Seven, yaşam hakkının kendileri için en önemli konu olduğunu dile getirerek, var olan eylemleri takip edeceklerini söyledi. Seven, açlık grevini sonlandıracak olan tutuklularla görüşecek hekimlerin açlık grevlerine dair hazırlanan materyallerden yararlanması gerektiğine de dikkat çekti.