SON DAKİKA

FUAF Genel Başkanı Kılıçkaya, Paris saldırısını kınadı

Bu haber 21 Nisan 2017 - 12:49 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu  Genel  Başkanı Erdal Kılıçkaya yaptığı yazılı açıklamayla Paris saldırısını kınadı.

Fransa’nın başkenti Paris’te polise ateş açıldı. Saldırıda bir polisin olay yerinde öldüğü, iki polisin de yaralandığı bildirilmişti. Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu  Genel  Başkanı Erdal Kılıçkaya yaptığı yazılı açıklamayla Paris saldırısını kınayarak, “Barbarlar Fransa’nın başkenti Paris’te, kentin en önemli caddelerinden Champs Elysees’de gene cana kıyarak, 1 polisi katlederken, 2 polisi de yaraladılar” dedi.

Açıklamanın devamı şöyle:

Paris’te bu dördüncü katliami gerçekleştiren gerici güruhun her can alışında kalbimiz bir kez daha yara alıyor.

Yasam alanlarımıza yönelik bu saldırılar, dünyanın her yerinde, bütün insanlığın evrensel değerlerine darbe vuruyor.

Bu ve benzeri acıların bir daha yaşanmaması için kamuoyunu sağduyuya ve dayanışmaya davet ediyoruz. Acıları paylaşmak insani bir erdemdir.

Bir kez daha bunları bizlere yaşatanları lanetliyoruz. Katledilen Polis görevlisine Hak’tan rahmet diliyoruz. Yaralı olanlara acil şifalar diliyoruz.

Bizi korkutmak, umudumuzu tüketmek istiyorlar. Asla umutsuz olmayacağız. Umudun, barışın, cesaretin temsilcileri olarak Paris’ten bir kez daha haykırıyoruz; Sizden korkmuyoruz. Yaşam alanlarımızı size bırakmayacağız. Barbarlığınıza karşı mücadelemiz, barıştan yana tavrımız sonsuza kadar devam edecek.