SON DAKİKA

Seçmenden uyarı: Gerçek sonuçlar açıklanmazsa sokaklar meşru hakkımız

Bu haber 24 Nisan 2017 - 9:50 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Referandum sonuçları bugün de Kadıköy’de binlerin buluştuğu yürüyüşle protesto edildi. Yürüyüşün ardından konuşan oyuncu Barış Atay, “YSK’yi uyarıyoruz, gerçek sonuçları açıklamazsa sokaklar meşru hakkımız olur” dedi.

Anayasa değişikliğinin 16 Nisan’da oylandığı referandum sonuçlarına karşı itirazlar ve tepkiler dinmiyor. İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı Şaşkınbakkal mahallesinde bir araya gelen binler, “Referandum sonuçları iptal edilsin” pankartı eşliğinde Bağdat Caddesi’nden Kadıköy Rıhtımı’na yürüdü. “Hayır bitmedi daha yeni başlıyor” ve “Hayır biz kazandık” dövizleri de taşıyan kitle, “Hükümet istifa”, “Çal çal nereye kadar bitti buraya kadar” ve “Hırsız, yandaş YSK” sloganları attı.

Kadıköy Rıhtımı’nda bir araya gelen kitleye hitap eden oyuncu Barış Atay, işçi, çocuk ve kadın katliamına “Hayır” diyenlerin kazandığını belirtti. “Size kaybettiniz diyenlere kulak asmayın” diyen Atay, şunları aktardı: “YSK önünde el pençe divan duranlara kulak asmayın. Çarşamba günü YSK sonuçları açıklıyor. YSK’yi uyarıyoruz, gerçek sonuçları açıklamazsa sokaklar meşru hakkımız olur. Şimdi yaptığımız gibi direnmeye devam edeceğiz. Siz kazandınız, biz kazandık. Selam olsun ‘Seni başkan yaptırmayacağız’ diyenlere. Selam olsun bu uğurda tutsak edilenlere.”