Cihat övgüsü yapan kitap anaokullarında dağıtıldı mı?

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Necmettin Erbakan’ın çocukluğunu konu alan ve ‘cihat’ övgüsü yapılan ‘Necmettin’in Dünyası’ adlı boyama kitabının Diyanet-Sen aracılığıyla anaokullarında dağıtıldığı iddialarının doğru olup olmadığını meclis gündemine getirdi. 

ÇOCUKLARA CİHAT ÇAĞRISI MI?

Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Tanrıkulu “Merhum Necmettin Erbakan’ın çocukluğunu konu alan ve ‘cihat’ övgüsü yapılan ‘Necmettin’in Dünyası’ adlı boyama kitabının Diyanet-Sen aracılığıyla anaokullarında dağıtıldığı iddia edilmektedir. Diyanet-Sen’in ise kitabın sendika üyelerinin çocuklarına yönelik hazırlanıp sadece üyelere gönderildiğini savunduğu, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ise kitabın dağıtıldığı iddiasını yalanladığı basına yansıyan haberler arasındadır. Bahse konu kitapta, anaokulundaki bir çocuğa cihat tavsiye edildiği de yine iddialar arasındadır” dedi.

Tanrıkulu “Diyanet-Sen Genel Merkez yetkilileri tarafından, kitabın, sadece sendika üyelerinin çocuklarına yönelik hazırlanıp sadece üyelere gönderildiği iddiaları mevcutken, bu rakamın sadece Mersin ili için yaklaşık 1500 olduğu iddiası doğru mudur? ‘Necmettin’in Dünyası’ adlı boyama kitabının yazarı ya da çizeri kimdir ve hakkında inceleme ve soruşturma başlatılacak mıdır?” diye sordu. (EVRENSEL HABER MERKEZİ)
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.