Askerlerin dövdüğü gencin babası: Oğlumdan haber alamıyoruz

Aralık 2016’da sosyal medya hesaplarında paylaşılan bir görüntüde 5 askerin öldüresiye dövdüğü gencin oğlu olduğunu söyleyen Feyzi Özmen, görüntünün üzerinden geçen 5 aya rağmen oğlundan haber alamadığını belirtti.

Sosyal medyada hesaplarında 2016 yılının Aralık ayında paylaşılan ve görüntüde 5 askerin öldüresiye dövdüğü gencin oğlu olduğunu iddia eden Feyzi Özmen isimli yurttaş, oğlunun sağ olup olmadığını dahi bilmediğini söyledi. Sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntüyü birkaç gün önce komşusunun aracılığıyla gördüğünü anlatan Özmen, “Görüntüyü izlediğimde sesinden ve sırtından oğlum olduğunu anladım” dedi.

Oğlu Muhammed Mehdi Özmen’in lise okuduğu 5 Aralık 2015 tarihinde PKK’ye katıldığını belirten Özmen, o günden bu yana oğlundan hiçbir şekilde haber alamadığını söyledi. Görüntünün nerede çekildiği konusunda kimsenin bir bilgisi olmadığını aktaran Özmen, görüntüyü izledikten hemen sonra Muş İl Emniyet Müdürlüğü’ne gittiğini, ancak polisin kendisine “Biz bilemeyiz” deyip kendisini savcılığa yönelttiğini anlattı. Savcılığın da kendisini tekrardan emniyete yönlendirdiğini belirten Özmen, buradan da bir sonuç alamayınca bir umut ile Diyarbakır’a geldi.

‘BU DEVLETTEN OĞLUMU İSTİYORUM’

Diyarbakır’da hukuki yardım talebiyle İHD’ye başvuran Özmen, “Görüntüde 5 asker oğlumu feci bir şekilde dövüyordu, işkence ediyordu. Oğlum daha sonra tutuklandı mı öldürüldü mü hiçbir bilgimiz yok. Diri ya da ölüsü ne ise ben bu devletten oğlumu istiyorum” şeklinde konuştu. Görüntüde oğluna yapılanları görünce dayanamadığını ifade eden Özmen, “Dünya çocuklarımıza yapılan işkenceyi görsün, duysun. Oğlumun suçu her ne ise bu işkenceyi hak ediyor muydu? Hukuki gereği ne ise o yapılsın. Dünyada böyle bir şey yok. İsrail’de var mı böyle bir şey?” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

“Ölünceye kadar oğlumu arayacağım” diyen baba Özmen, “Eğer bu devlette vicdan, kitap varsa oğlum ile ilgili bana bir bilgi verir. Ölüyse de öldürdüklerini söylesinler. Görüntünün nerede çekildiğini bilmiyoruz. Allah rızası için görüntünün nerede çekildiği hakkında bir bilgisi olan varsa bize bildirsin. Biz de ona göre çocuğumuzu arayacağız” dedi.

NE OLMUŞTU?

2016 yılının Aralık ayında sosyal medya hesaplarından paylaşılan bir görüntüde, 5 askerin bir genci dövdüğü görülüyordu. Sınır hattında çekildiği iddia edilen görüntü, sosyal medya hesaplarından “Askerler PKK’li teröriste dersini veriyor” şeklindeki not ile paylaşılırken, görüntüdeki gencin “Abi yapma” dediği duyuluyor. Yine görüntüyü telefon ile çeken bir askerin başka bir askere “Hüseyin gel gel” dediği ve telefonu bu askere verdikten sonra kendisinin de genci dövmeye başladığı görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.