Belediye işçiliği satılığa çıkarıldı: Kadro 10 bin, taşeron 3 bin

Cizre’de AK Partili yöneticilerin para karşılığında bazı kişileri resmi kurumlarda işe aldıkları iddia edildi. Kadrolu iş için 10 bin TL para alındığını söyleyen yurttaş, kendisinden de taşeron işçiliği için 3 bin TL alındığını belirtti.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde bazı AK Partili yöneticilerin para karşılığında kişileri resmi kurumlarda işe aldıkları iddia edildi. AK Parti ilçe yöneticileri aracılığıyla yapıldığı belirtilen alımlarda, kişilerden kadrolu iş için 10 bin TL, taşeron ve İŞ-KUR üzerindeki alımlarda ise 3 bin TL alındığı ileri sürüldü.

Güvenlik nedeniyle ismini vermek istemeyen bir yurttaş, referandum öncesi Cizre Belediyesi’ne taşeron firma üzerinden park bahçe işlerinde çalıştırılmak üzere alınan personellerin listesinin de, para karşılığı alım yapan AK Partililer tarafından hazırlandığını ifade etti. Kendisinin de 3 bin TL vererek işe girdiğini belirten yurttaş, işe alımlardan önce AK Parti’ye üye olmaya zorlandıklarını aktardı.

AK PARTİ BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Özelikle sokağa çıkma yasağı sonrası para karşılığı işe alımların alenen yapıldığına dikkat çeken yurttaş, AK Parti eski İlçe Başkanı Ferzan Güven’in bu nedenle görevden alındığını belirtti. Güven’in yerine apar topar getirilen Cihan Güven’in ise dikkat çekmemek için aracı kullandığını vurgulayan yurttaş, hazırlanan bazı İŞ-KUR listeleri ve personel alımları yüzünden kayyum Ahmet Adanur ve AK Partililer arasında tartışma çıktığını da dile getirdi.

PARAVAN DERNEK!

Resmi kurumlarda çalıştırılacak yurttaşların AK Parti ilçe teşkilattı ve Birca Belek Kültür ve Sanat Kalkınma Derneği’nde mülakata girdiklerini ifade eden yurttaş, özelikle Cizre Belediyesi’ndeki alımların AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan tarafından hazırlanan listeler ile gerçekleştiğini vurguladı. Alımların dikkat çekmemesi için toplu bir şekilde yapılmadığını vurgulayan yurttaş, Atan’ın gayri resmi belediye başkanı olduğunu kaydetti.

HABERSİZ AK PARTİ ÜYELİKLERİ!

Öte yandan geçmiş dönemlerde İŞ-KUR üzerinden işe alınan bazı yurttaşların da haberleri olmaksızın AK Parti üyesi yapıldıkları belirtildi. Kimi yurttaşların AK Parti üyesi olduklarının referandumda sandık görevlisi olarak gösterildiklerinde ortaya çıktığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.