Connect with us

.

Kültür-Sanat

Ugo Schiavi’nin ‘İsyan’ı Balat’ta

AleviNet

Published

on

Ugo Schiavi’nin ilk kişisel sergisi ‘İsyan’ Balat’ta. Sergi, ‘isyanları’ heykellerle ortaya koyuyor.

Balat’ta yer alan “The Pill Gallery”, Fransız sanatçı Ugo Schiavi’nin “Uprising (İsyan)” adlı Türkiye’deki ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Schiavi bu sergisinde, dünyanın birçok farklı kentinden, sosyal olayları, protestoları veya ayaklanmaları, insanların anıtsal heykellere tırmanışları sırasında oluşan görüntüden kesitler sunan heykellerle ortaya koyuyor.

İSTANBUL

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür-Sanat

Damla Sönmez’e Seattle’dan ödül

AleviNet

Published

on

ABD’de düzenlenen festivalde Bora Kim’in yönettiği “House Of Hummingbird / Sinekkuşu” Jüri Büyük Ödülü’nü kazandı. Festivalde “Tel Aviv On Fire / Tel Aviv Alev Alev” (y: Sameh Zoabi) İzleyici Ödülü’nü alırken, “Sons of Denmark” adlı filmin yönetmeni Ulaa Salim En İyi Yönetmen ödülünü aldı. En İyi Erkek Oyuncu ödülünü “All About Me” filmindeki performansıyla Alman aktör Julius Weckauf aldı.

Continue Reading

Kültür-Sanat

Adile Naşit 89 yaşında…

AleviNet

Published

on

Adile Naşit karikatürü ve Adile Naşit’in çocuklara “Kuzucuklarım” hitabından esinlenerek hazırlanan “kuzu” maskesini boyayan çocuklar, usta oyuncu için pasta kesti.

Continue Reading

Kültür-Sanat

Roger Waters Ghobadi’nin setinde

AleviNet

Published

on

Pink Floyd grubunun solisti İngiliz müzisyen ve besteci RogersWaters ise Ghobadi’nin setini ziyaret etti. “Turnalar Yalnız Yaşayamaz” İstanbul’da bir müzik grubunun hikâyesi… Film, insanların birbirlerine karşı nasıl duvarlar ördüğünü anlatıyor.

Continue Reading
Advertisement

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI