Dersim’deki yasak 4’üncü kez uzatıldı

Tunceli Valiliği, 31 bölgedeki “Özel Güvenlik Bölgesi” yasağını 4’üncü kez uzatırken, Pülümür Vadisi’nin ise TIR ve kamyon gibi araçlara kapatıldığını duyurdu.

Tunceli Valiliği, Dersim merkez ile Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçe sınırları içerisindeki 31 ayrı bölgedeki “Özel Güvenlik Bölgesi” yasağının 15 gün daha uzatıldığını duyurdu. 15 Mayıs’a kadar dördüncü defa yasaklanan bölgeler şöyle:

Dersim merkezde Bali Deresi, Kurutlu Deresi, Sepertek, Kutu, Ahpanos-Salderesi, Laç Deresi. Ovacık ilçesinde Eroğlu Mahallesi, Mercan Dağları, Kıran Vadisi, Kınıkan Tepe, Golan Yaylası, Eğerci Mahallesi, Dülnektaşı, Karaoğlan Dağı, Yarpuzlu Mahallesi, Alisırtı Geçidi, Dalavyaylası, Karagöl Yaylası, Kurugöl Yaylası, Bastır Yaylası, Kurt Yaylası, Çeşme Yaylası, Yel yaylası, Ganikastik, Çığırlı Yaylası ve Karadere.

Nazimiye’de Tavuklu-Doğantaş, Dokuzkaya. Pülümür’de Yoncalık Yaylası, Sarıgül Yaylası. Hozat’ta ise Kinzir Ormanları.

‘DERSİM- ERZİNCAN YOLU KAMYONETLERE KAPATILDI’

Yine valilik tarafından yapılan açıklama ile, Erzincan ve Dersim yol güzergâhını sağlayan Pülümür Vadisi’nde ki yolun gece 00.00’dan itibaren tüm çekici (TIR) ve kamyonların geçişine ikinci bir emre kadar kapatıldığı duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.