Kayyum logoyu çaldı

Kayyum atanan Erdîş Belediyesi’nin logosunun çalıntı olduğu ortaya çıktı. Logonun çalıntı olduğu ortaya çıkınca kayyum tabelayı kaldırarak, yeni logo için bir proje başlattı

AKP iktidarı tarafından halkın iradesi gasp edilerek kayyum atanan Erdîş (Erciş) Belediyesi’nin tabelalarında kullanılan logonun çalıntı olduğu ortaya çıktı. Tabela, belediyeye atanan kayyum Mehmet Şirin Yaşar’ın talimatıyla 10 Ekim 2016 tarihinde değiştirildi. Kayyum tarafından değiştirilen tabelanın Konya’nın Cihanbeyli Belediyesi’nin kullandığı figür ile tasarlandığı öğrenildi. Cihanbeyli Belediyesi’nin kullandığı figür de Cihanbeyli’yi temsil ediyor.

Tepkiye yol açtı

Tartışmalara neden olan yeni logonun çalıntı olması, ilçede büyük tepki çekti. Erdîşliler, tepkilerini şöyle dile getirdi: “Her iki logoyu kıyaslıyoruz, arada hiçbir fark göremiyoruz. Erciş Belediyesi Cihanbeyli Belediyesi’ne ait logoyu olduğu gibi almış, üst sol tarafına Erciş üzümü, sağ tarafına ise inci kefali balığını eklemiş, bunu ilçe halkına yeni logomuz diye de yutturmuş! Bunun adı emek hırsızlığıdır. 170 bine yakın nüfusu olan bir ilçenin belediye logosunun çalıntı çıkması utanç vericidir.”

Yeni logo çalışmasıymış!

Tabelanın çalındığı haberlerinin basında geniş yer almasının ardından kayyum, tabelayı değiştirerek yeni logo yarışması başlattığı iddialarını kullandı. Kayyum Yaşar, logo projesini resmi sayfasından duyurdu. Belediyeye atanan kayyum Mehmet Şirin Yaşar daha önce de çok sayıda kadın kurumu ve DBP’li belediyenin açtığı kültür merkezini kapatmıştı.

WAN / ANF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.