Elvan: Kurdukları mahkemede yargılanacaklar

İstanbul Okmeydanı’nda 2014 yılı Mayıs ayında bir cenaze törenine katılmak için cemevi avlusunda bekleyen Uğur Kurt’u öldüren polis Sezgin Korkmaz’a  verilen para cezasına tepkiler devam ediyor. Gezi direnişi sırasında polis kurşunuyla yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan, verilen cezaya tepki gösterdi. Elvan, “Kendi kurdukları mahkemede kendilerinin de yargılanacağına yürekten inanıyorum” dedi.  

İstanbul Okmeydanı’nda 2014 yılı Mayıs ayında bir cenaze törenine katılmak için cemevi avlusunda bekleyen Uğur Kurt’u öldüren polis Sezgin Korkmaz’a “taksirle ölüme sebebiyet vermek” gerekçesi ile 12 bin 100 TL para ceza verilmesine tepkiler devam ediyor.

Gezi olaylarında polis kurşunuyla hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan, “Polisin ceza almayacağını iyi biliyordum. Oğlumun davasından da bir şey çıkmayacak” dedi.

“BU DAVALARIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM”

“Canlarımızı katledenlerin en ufak bir ceza almayacaklarını dile getiren Elvan, “Çünkü geçmişte gezi davalarını da gördük. Onlarda da adil bir sonuç çıkmadı” diye konuştu.

Bu davaların peşini bırakmayacağını ve sonuna kadar meşru haklarını kullanarak mücadele edeceklerini belirten Sami Elvan, “Umarım en kısa zamanda adalet sistemi yerine gelir. Bizim adımıza değil kendileri adına. Bütün hukuksuzlukları kendileri yaptı, kendi kurdukları mahkemede kendilerinin de yargılanacağına yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Pirha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.