YKF Takas Şenliği’ne çağırıyor: Tüketme değiştir

Yoğurtçu Kadın Forumu’nun (YKF) düzenlediği ‘Takas Şenliği’ bugün start alıyor. 3 yıldır yapılan Takas Pazarı, saat 14:00 ile 18.00 arasında Kadıköy SODİD’te gerçekleşecek. YFK’den Öykü Oral, tüm kadınları “Takas pazarında buluşmaya” çağırıyor.

Etkinlik için herkesin gönüllü olarak çalıştığını ifade eden Oral, Gezi Direnişi’yle ortaya çıkan YKF’de her hafta yapılan toplantılarda, “Bu hafta ne yapsak, nasıl bir etkinlik yapsak” diye tartışılırken, ‘Takas Şenliği’ fikrinin ortaya çıktığını ve bu şenliğin her yıl mevsim geçişlerinde düzelendiğini söylüyor.

Göçmen kadınlarla da iletişime geçmek için çabaladıklarını belirten Oral, başka şehirlerden de kendileriyle iletişime geçen ve bu şenliğe kıyafet yollamak isteyen insanlar olduğunu vurgulayarak, tüm kadınlara şu çağrıyı yapıyor: “Bedenine uyup uymadığına bakma, takasa gel. Tüketme, değiştir.”

Alışverişe ne gerek var?

YKF’nin şenliğe çağrı metninde ise şunlar belirtiliyor: “Bahar geldi! Yani dolaplarımızı kıştan yaza çevirirken olmazsa olmazımız takas şenliğimizin de vakti geldi! O arkadaşının üzerinde görüp de beğendiğin, ay bu ara farklı bir şeyler giyesim var dediğin; kışlık/yazlık ihtiyaç duyduğun tüm elbise, etek, pantolon, şort bluz vs hepsi burada. Rengarenk kıyafetler arasından gel istediklerini al; dene, götür. Çok sevdiğin, kıyamadığın fakat bir süredir giymediğini fark ettiklerini de takasa getirmeyi unutma olur mu. Tüketmeyelim. Dayanışmamız varken, alışverişe ne gerek var? Benim senin demeden; parlak ışıklar soğuk vitrinler x,99 tl etiketlerine karşı takas pazarında buluşalım. Çay, muhabbet ve bir takım sürprizler de cabası. Farklı bedenlerde; yazlık/kışlık, temiz, yıpranmamış kıyafetlerinizi, her çarşamba Yoğurtçu Kadın Forumu saatlerinde getirebilirsiniz, Takas gününden önce getirirseniz eğer, o gün daha tatlı dizebilmiş oluruz.”

İSTANBUL/ŞÛJIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.