Erdoğan’ın eski metin yazarı: Reisten çok reisçi olanlar FETÖ’den çok FETÖ’cü olurlardı

Erdoğan’ın başbakan olduğu dönemde metin yazarı olan AK Parti Ankara Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, “Bugün reisten çok reisçi olanlar” darbenin başarılı olması halinde “FETÖ’den çok FETÖ’cü” olacaklarını yazdı.

AKP içinde yaşanan tartışma ve ayrışmalar derinleşiyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Kimse benim adıma konuşmasın” şeklinde ayar verdiği tartışmaya bu kez Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde metin yazarlığı yapan Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal katıldı. “Devrim çocuklarını yer” başlıklı yazı kaleme alan Ünal, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından iktidar cephesinde yaşananlara dikkat çekti.

‘REİSÇİ GİBİ GÖRÜNENLER FETÖ’CÜ OLURDU’

Yazısına “15 Temmuz milletin devrimiydi; ama tarihin değişmeyen kurallarındandır: Devrim, önce kendi çocuklarını yer” sözleriyle başlayan Ünal, darbe girişimiyle ilgili olarak, “Reisten çok Reisçi olup önüne geleni ‘FETÖ’cü, ‘Paralel’ diye itham edenlerin, 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı, herkesten önce sokağa çıkacaklarına, herkesten çok ‘Fethullahçı’, hatta ‘Fethullah’tan çok Fethullahçı’ olacaklarına hiç şüphe yok” diye belirtti.

‘FUATAVNİ’LER ÇOĞALDI’

Referandum sürecinde hükümete yakın medya tarafından “gizli hayırcı” ilan edilen Aydın Ünal, yazısında bu iddiayı dillendirenlere “15 Temmuz’dan önce, yalan söyleyen, iftira atan, algı operasyonu yapan ‘Fuatavni’ derler bir Fethullahçı sosyal medya hesabı vardı. 15 Temmuz’da o hesap kapandı. Şimdi artık ‘Fuatavni’ hesabına benzeyen onlarca hesap var. Fethullah karşıtı gibi görünüyor, Fethullahçı tüm ahlaksız yöntemleri pervasızca kullanıyorlar. Yalan, iftira, algı operasyonu, ahlaksızlık, itibar suikastları sınır tanımıyor. Fethullahçı yöntemleri kullanmak, Fethullahçılar gibi yalan söylemek, FETÖ ile mücadeleyi sulandırır” sözleriyle tepki gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.