PARİS PİR SULTAN DERGAHI-FEDA’DAN  TV 10 İLE DAYANIŞMA GECESİNE ÇAĞRI

Paris Pir Sultan Alevi Dergâhı- FEDA; Fransa’da yaşayan tüm Alevileri, yurtseverleri ve demokratik kesimleri TV 10 ile dayanışmak amacıyla 12 Mayıs Cuma günü Paris’te düzenledikleri geceye çağırdı.

“Hak ve Hakikat adına, zalimin zulmüne karşı Hüseyin aşkıyla buluşalım” şiarıyla düzenlenen geceye konuşmacı olarak, HDK adına Demir Çelik, HDP adına Çilem Küçükkeleş ve FEDA temsilcisi katılırken, sanatçılar bölümünde Ozan Emekçi, Pınar Aydınlar, Hasan Ali, Mahmut Han, Hüseyin Uçurum ve Çocuk grubu, Zeynel ve Bahar Güzel, Erdi Dersim’in yer aldığı gecede ayrıca Pir Sultan Alevi Dergahı Tiyatro Grubu tarafından Pir Sultan Abdal oyunu oynanacak.

FEDA tarafından yapılan çağrının devamında, içinden geçtiğimiz tarihsel sürece denk bir duruş sergilemesi gereken tüm Alevi toplumu,TV 10 ile dayanışmaya çağrılarak, Türkiye’de sesimizi kısan, Alevileri asimilasyona tabi tutan rejim yetmezmiş gibi, şimdi de Fransa Avrupa’da yayın yapan Muhalif Kürt TV’lerini susturmak istiyor. Bu açıdan bugün TV 10 başta tüm Alevi ve Kürt muhalif kanalları ile her türlü dayanışmayı yapmak çok önemlidir denildi.

Gece 12 Mayıs Cuma akşamı saat 18’de, Aras Düğün Salonu, 5, rue Galilee, 93150 Blanc Mesnil adresinde yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.