Eskişehir ve Diyarbakır’da 9 gözaltı

Eskişehir ve Diyarbakır’da yapılan ev baskınlarında 9 kişi gözaltına alındı, gözaltına alınan HDP Marmaris İlçe Eşbaşkanı Abdullah İpek ise serbest bırakıldı.

Eskişehir’de yapılan ev baskınlarında aralarında HDP yöneticileri ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar, sağlık kontrollerinin ardından Ertuğrulgazi Polis Karakolu’na götürüldü.

Gözaltına alınanların isimleri ise şöyle: HDP eski yöneticisi Enver Tek, HDP Odunpazarı İlçe Eşbaşkanı Mustafa Karataş, HDP Odunpazarı İlçe Yöneticisi Ahmet Etike, Anadolu Üniversitesi’nde öğrenim göre D.A, M.A. ile Osmangazi Üniversitesi’nde öğrenim gören A.G.

DİYARBAKIR’DA HDP’Lİ YÖNETİCİ GÖZALTINA ALINDI

Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) dönük gözaltı ve tutuklamalar sürüyor. Diyarbakır’da HDP Bağlar İlçe Yöneticisi Ayhan Ateş, evine yapılan baskın ile gözaltına alındı. Ateş’in, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında gözaltına alındığı, ifadesi alınmak üzere Mersin’e götürüldüğü öğrenildi.

MUKADDES ALATAŞ VE EŞİ GÖZALTINA ALINDI

Diyarbakır’da yapılan ev baskınında 2010 yılında yaşamını yitiren Kürt gazeteci yazar Evrim Alataş’ın ablası Mukaddes Alataş ile eşi Cuma Karataş gözaltına alındı. Evde yapılan aramaların ardından gözaltına alınan 2 kişinin ne ile suçlandığı öğrenilemedi.

Alataş ve Karataş, TEM Şube Müdürlüğü’nde tutuluyor.

HDP İLÇE EŞBAŞKANI SERBEST BIRAKILDI

HDP Marmaris İlçe Örgütü binasına yapılan baskın sonrası gözaltına alınan HDP Marmaris İlçe Eşbaşkanı Abdullah İpek, emniyetteki işlemleri ardından adliyeye çıkarıldı. Savcılık ifadesinden sonra adli kontrol şartı ile Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen İpek, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.