‘Gaddarlık herkesin işini, aşını tehdit ediyor’

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ye destek olmak amacıyla Kadıköyde başlatılan açlık grevini devralan akademisyen Ahu Yıldız, “Gaddarlık herkesin işini, aşını tehdit ediyor. Buna karşı tepki verilmesi gerekiyor ve onların sesine ses olmalıyız” dedi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın işlerine dönmek talebiyle başlattıkları açlık grevi 64’üncü gününde devam ediyor. Kadıköy Kalkedon Meydanı’nda KHK ile ihraç edilen ve görevi başındaki akademisyenlerin dayanışmak amacıyla sürdürdüğü bir günlük süreli açlık grevi eylemini 7’inci gününe Yıldız Teknik Üniversitesi’nden ihraç edilen akademisyen Ahu Yıldız devraldı.

‘YAŞANANLAR GADDARLIK’

Gülmen ve Özakça’nın taleplerinin insani olduğunu belirten Yıldız, “OHAL KHK’si ile ihraç edilen kamu emekçileri işlerini istiyor. Onların sesini duyurmak için buradayız” dedi. 64 günlük açlık grevinin insan bedenin kaldıracağı zor bir eylem olduğunu ve wernickekorsakoff belirtilerinin ortaya çıkmaya başladığına dikkat çeken Yıldız, “Elbette Gülmen ve Özakça’dan bahsederken Dersim’de oğlunun cansız bedenini isteyen Kemal Gün’ün açlık grevi 77’nci günü buldu. Yaşananlara ister faşizm isterse başka bir şey diyelim. Tiran’lık olarak tanımlamak daha doğru” diye konuştu.

Yaşananların gaddarca olduğunu aktaran Yıldız, şunları aktardı: “Gülmen ve Özakça’nın ‘Kimse bize bırakın demesin’ diyor. Gaddarlık herkesin işini, aşını tehdit ediyor. Buna karşı tepki verilmesi gerekiyor ve onların sesine ses olmalıyız. Biz de onu yapıyoruz.”

Açlık grevinin yarın KHK ile ihraç edilen Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun devir alması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.