Sarıgazi Cemevi’ndeki Alevilerden açlık grevindeki eğitimcilere destek

OHAL koşullarında KHK ile ihraç edilen Akademisyen Nuriye Gülmen, Öğretmen Semih Özakça 70 gündür, oğlunun cenazesini almak için Kemal Gün ise 83 gündür açlık grevinde. Açlık grevindeki Gülmen, Özakça ve Gün’le Alevilerin dayanışması devam ediyor. Dün akşam Sarıgazi Cemevi’ndeki Aleviler de direnişe destek amaçlı bir günlük açlık grevine girdi. 

İşlerinden ihraç edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın, “İşimi ger istiyorum” diyerek başlattıkları açlık grevi 70. gününde devam ediyor. Açlık grevine destekler büyüyerek devam ederken, KHK’lerin geri çekilmesi için hükumete çağrıda bulunuyorlar.

Öte yandan Dersim Seyit Rıza Meydanı’nda oğlunun cenazesini olmak için 83 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’ün tek isteği var; “Oğlumun cenazesini verin” diyor.

Önceki günlerde PSAKD 85 şubesiyle açlık grevi direnişine destek vermişti. Sarıgazi Cemevi’nden de Semih Özakça, Nuriye Gülmen ve Kemal Gün’e destek geldi. Dün akşam saat 18.00’de Sarıgazi Cemevi’nde başlayan açlık grevine halkın desteği büyüktü. Açlık grevine girenler geç saatlere kadar Cemevi bahçesinde oturup türkü söyleyip halay çektiler.

AÇLIK GREVİNDEKİLERE YEMEK GÖNDERİLMİŞ

Sarıgazi Cemevi’nde açlık grevinde olanlara destek için gelenlerin iddialarına göre, cemevine akşam saat 21.00’de yemek siparişi geldiğini, yemek siparişi getiren numarayı aradıklarında ise telefonda mehter marşının çaldığını belirttiler.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.