‘Bedrettinler, Hevaller ve Ulaşlarla karşılaşmaya mahkumlar’

Devrimci Parti İzmir İl Örgütü, parti üyelerinin tutuklanmasını kınayarak, “Yüzlerini hafızamızdan silmeye çalışanlar Bedrettinlerle, Hevallerle, Ulaşlarla her sokakta, her meydanda karşılaşmaya mahkumdur”

Birleşik Devrimci Parti (Devrimci Parti) İzmir İl Örgütü, 11 parti üyelerinin tutuklanmasını düzenledikleri toplantıyla kınadı. Parti binasında yapılan toplantıya, parti üye ve yöneticilerinin yanı sıra çeşitli siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri de katıldı. Toplantıda konuşan Birleşik Devrimci Parti İzmir İl Başkanı Hazal Elçin Yanar, partilerine yönelik arama ve operasyonların, medyada çarpıtılarak yansıtıldığını ve başka eylemlerle ilişkilendirilerek servis edildiğini belirtti.

Partilerinin hedef alınmasının en önemli sebebinin yürüttüğü mücadele olduğunu vurgulayan Yanar, şöyle devam etti: “IŞİD’e karşı savaşta yaşamını yitirenlerin fotoğraflarını taşımak suç değil, onurdur. Parti binalarımızdan fotoğrafları alınanlar bizlerin mücadelesinde yol göstericilerdir. Yüzlerini hafızamızdan silmeye çalışanlar Bedrettinlerle, Hevallerle, Ulaşlarla her sokakta, her meydanda karşılaşmaya mahkumdur. Şimdi her birimiz Aziz, Özge, Muzaffer olup, tutsak düşen yoldaşlarımızın bayrağını dalgalandıracağız. Gerçekleşen operasyonun ardından tutuklanan üyelerimiz derhal serbest bırakılmalıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.