Bony Çorap önünde direnen işçiler gözaltına alındı

Çerkezköy’de bulunan Bony Çorap Tekstil Fabrikasında Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikasına üye oldukları için işten atılan ve daha sonra fabrika önünde direniş başlatan işçiler gözaltın alındı. 

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bulunan Bony Çorap Tekstil Fabrikasında Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikasına (BATİS) üye oldukları için işten atılan ve işe geri dönüş talebinde bulunarak fabrika önünde direniş başlatan işçilerden İş Sağlığı ve İş Güvenliği temsilcisi Hakan Gürses, BATİS temsilcisi Fahri Koçak ve eyleme desteğe gelen bir işçi gözaltına alındı. Gözaltına alınan işçiler savcı tarafından mahkemeye sevk edildi.

Gözaltına alınan işçilere fabrikaya 100 metreden fazla yaklaşmama cezası verildi. BATİS genel merkezi konuya ilişkin twitter hesabından “#bony çorapta direnen işçilere fabrikaya 100 metreden fazla yaklaşmama cezası verildi. Patron devlet el ele direnişimizi kırmaya çalışıyor” paylaşımında bulundu.

Bony Çorap önünde 23 gündür direnen işçiler eylemlerinin 18. gününde İstanbul Kadıköy’de bulunan Tepe Natilyus’taki CarrefourSA mağazasında Bony Çorapları kasalara bırakarak protesto eylemi yapmıştı. Pirha

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.