Kemal Gün: Oğlumun kemikleri verilinceye kadar açlık grevindeyim

Dersim Seyit Rıza meydanındaki açlık grevinde 85. Günü geride bırakan Kemal Gün’ün sağlık durumu giderek kötüleşiyor. Verilen sözlerin henüz yerine getirilmediğini söyleyen Baba gün, “Oğlumun kemikleri bana verilinceye kadar açlık grevini sürdüreceğim” dedi.

Dersim Çet Deresi’ne yapılan hava saldırısında yaşamını yitiren oğlu Murat Gün’ün cenazesini alabilmek için açlık grevini sürdüren 70 yaşındaki Kemal Gün’ün eylemi 85’üncü gününde. Valilikle yapılan görüşmede cenazeye ait kemiklerin kendisine verileceği taahhüt edilmesine karşın, baba Gün, “Somut bir gelişme olmadığı için açlık grevine devam ediyorum” dedi.

“HENÜZ BİR GELİŞME YOK”

Sağlık durumu giderek kötüleşen Kemal Gün, cenazenin teslimine ilişkin resmi kurumlardan herhangi bir bilgilendirmenin de yapılmadığını ve kendileri ile iletişime geçilmediğini de söyledi.

Baba Kemal Gün her gün gönüllü sağlıkçılar tarafından sağlık kontrolünden geçiriliyor. 85 gün içinde 15 kilo kaybeden Gün görme ve yürüme zorluğu yaşıyor.

Edirne F tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a mektup gönderen Gün, mektubun içeriğine ilişkin ise konuşmak istemedi.

Ahmet BAKIR/ Pirha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.