Connect with us

Politika

HDP’nin yeni Eş Genel Başkanı Kemalbay: Birlikte kazanacağız

 HDP 3’üncü Olağanüstü Kongresi’nde eş genel başkanlığa Selahattin Demirtaş ve Serpil Kemalbay’ı getirildi. “Birlikte kazanacağız” diyen Kemalbay, “Bu bayrağı hiç düşürmeyeceğiz” dedi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 3’üncü Olağanüstü Kongresi tamamlandı. Birçok delegesi de tutuklu bulunan HDP’nin kongresine 284 delege katıldı ve ilk tur oylamada 272 delege oy kullandı. Tek listeyle gidilen seçimde 3’üncü tur oylamada 252 delegenin oylarıyla Selahattin Demirtaş ve parti üyeliği düşürülen Figen Yüksekdağ yerine Serpil Kemalbay eş genel başkanlığına seçildi.

Sonuçları açıklayan Divan Başkanı Ali Ürküt, seçilen yeni yönetime başarılar dileyerek, “Bu kongre zorunluluk olarak önümüze geldi ama biz bunu fırsata çevirdik” diye konuştu.

‘BU BAYRAĞI HİÇ DÜŞÜRMEYECEĞİZ’

Kongrenin kapanış konuşmasını yapan yeni HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, “Bu zorunlu kongrede bu onurlu görevi bana verdiğiniz için herkese teşekkür ediyorum. Selahattin Demirtaş ve kendi adıma teşekkür ediyorum. Bu bir onurdur, biz bu bayrağı yerlerden almadık hiç düşürmeyeceğiz. Bu bir görev devridir” dedi.

‘UMUDA YOLCULUĞU DURDURMAK İSTİYORLAR’

Yapılan zorunlu kongrenin HDP’lileri birbirlerine daha çok yaklaştıracağını ve HDP’den başka bir umut olmadığını dile getiren Kemalbay, “Bu kadar çok eş genel başkanları ve vekillerimizin tutuklanması, bu kadar çok saldırının tek nedeni bu umuda yolculuğu durdurmaktır. Onlar içeride, biz dışarıda, barış için, demokrasi için, halkların kardeşliği ve adalet için yükselttiğimiz bu mücadeleyi daha da ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

‘BİRLİKTE KAZANACAĞIZ’

Kadın özgürlüğü, barış ve demokrasi için sonuna kadar mücadele edeceklerini kaydeden Kemalbay, “7 Haziran’da halklar bu mücadeleye, HDP’ye büyük bir destek verdi. Bizler bu umuda yolculuğu muhakkak tamamına vardıracağız ve eş genel başkanımızın daha önce söylediği gibi bu gemiyi mutlaka limana vardıracağız” diye konuştu. Kemalbay, eksikliklere de dikkat çekerek, “Bu kongreyi fırsata çevirerek, gücümüzü daha perçinleyerek mahalle mahalle, ev ev, sokak sokak örgütlenerek, örgütlülüğümüzü daha çok yükselterek tamamlayacağız” dedi.

Duygulanarak konuşmasını tamamlayan ve “Birlikte kazanacağız” diyen Kemalbay, “Gelin HDP’de demokrasi mücadelesini birlikte kazanalım” çağrısı yaptı.

PM ASİL LİSTESİ

Abdurrahman Doğar, Adalet Aydın Sözkesen, Alaattin Semir Zuğurli, Ali Kenanoğlu, Ali Ürküt, Alp Altınörs, Arife Çınar, Asiye Kolçak, Aycan İrmez, Aydın Erdoğan, Ayhan Bilgen, Aylin Hacaloğlu, Aysel Çalağan, Aysel Tuğluk, Ayşe Acar Başaran, Ayşe Berktay Hacımirzaoğlu, Ayşe Erdem, Azad Barış, Bahar Taş, Bedia Akkaya, Bedriye Yorgun, Berfin Özgü Köse, Berkat Kar, Besime Konca, Betül Ünsal, Beycan Taşkıran, Bülent Aşa, Cahit Kırkazak, Can Memiş, Celalettin Can, Cemil Elden, Cevdet Konak, Cihan Erdal, Coşkun Üsterci, Çilem Küçükkeleş, Dirayet Taşdemir, Elif Bulut, Emine Beyza Üstün, Emirali Türkmen, Erkan Cengiz, Erkan Karabay, Fatma Gök, Fatma Kurtulan, Feray Mertoğlu, Gençay Gürsoy, Gülsen Ülker, Gülsüm Ağaoğlu, Gülşen Uzuner, Günay Kubilay, Hakkı Saruhan Oluç, Hişyar Özsoy, Hüsamettin Özdem, Hüseyin Gözen, Hüseyin Yılmaz, İbrahim Akın, İlkay Yenigün, İzzet Karadağ, Kıvanç Eliaçık, Leman Kiraz, Mahmut Akbaş, Mehmet Hüsamettin Yürek, Mehmet Nuri Güneş, Mehmet Salih Yıldız, Meral Danış Beştaş, Metin Kılıç, Mukaddes Erdoğdu Çelik, Murad Mıhcı, Musa Piroğlu, Mustafa Avcı, Müge Yamanyılmaz, Müşerref Geçer, Nadir Yıldırım, Nimetullah Erdoğmuş, Nuran İmir, Orhan Çelebi, Osman Baydemir, Ömer Önen, Özgür Zeydanoğlu, Perihan Ağaoğlu, Pınar Akdemir, Pınar Aydınlar, Rıdvan Turan, Selahattin Aslan, Sema Uçar, Semra Demir, Semra Uzunok, Sevgi Örüç, Sevtap Akdağ Karahalı, Sezai Temelli, Sultan Özcan, Ümmü Atiye Eren, Yağmur Yurtsever, Yılmaz Yücel, Yurdusev Özsökmenler, Zahide Besi, Zarife Atik, Zeki Çelik, Zeynep Boğa, Zeynep Nilgün Salmaner, Ziya Çalışkan.

MERKEZ DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELERİ

Hamit Geylani, Hatice Erbay, Mahmut Demirel, Şilan Aydın Üzgeç, Nuriye Taka, Yeliz Yıldırım, Mahmut Çavlı, Sinem Coşkun, Zahit Mutlu.

UZLAŞMA KURULU ASİL ÜYELERİ

Ali Haydar Konca, Özgür Sevgi Göral Birinci, Yavuz Önen, Kifayet Ceylan, Taşkın Aktaş.

0 Users (0 votes)
Criterion 10
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading
Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Politika

‘Karanlık eller bilsin ki BARIŞ, KARDEŞLİK VE DEMOKRASİ KAZANACAK!’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun resmini paylaşarak “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara Çubuk’ta yapılan saldırı demokrasiye, barışa, kardeşliğe ve tüm Türkiye’ye yapılmıştır. Talimat alan karanlık eller bilsin ki BARIŞ, KARDEŞLİK VE DEMOKRASİ KAZANACAK!” ifadelerini kullandı.

İŞTE O PAYLAŞIM

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara Çubuk’ta yapılan saldırı demokrasiye, barışa, kardeşliğe ve tüm Türkiye’ye yapılmıştır. Talimat alan karanlık eller bilsin ki BARIŞ, KARDEŞLİK VE DEMOKRASİ KAZANACAK! pic.twitter.com/nlVSr8V9qy

— Canan Kaftancıoğlu (@ccanannnnnn) 21 Nisan 2019

0 Users (0 votes)
Criterion 10
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

Politika

Ekrem İmamoğlu Paskalya Bayramı’nı kutladı

Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından Paskalya Bayramı’nı kutladı.

İmamoğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Hristiyan vatandaşlarımızın Paskalya Bayramı’nı tüm kalbimle kutluyor, ülkemiz ve tüm insanlık için huzur, sevgi ve kardeşlik diliyorum. #Srilanka’da Bayram Günü gerçekleştirilen terör saldırılarını da kınıyorum. Terör ve nefret hiçbir zaman insanlığı yenemeyecek.”

0 Users (0 votes)
Criterion 10
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

Politika

Demirtaş: HDP boyun eğmediğini gösterdi

HDP önceki dönem Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, “Partim, son seçimlerde gücünü gösterdi. Bütün engellere rağmen, HDP’nin seçim başarısı dikkat çekicidir. Bu başarı, HDP ve birçok Kürdün, devletin baskıcı önlemlerine boyun eğmediğini göstermektedir” dedi.

Edirne Cezaevi’nde bulunan HDP’nin önceki dönem Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Amerikan Washington Post gazetesinde yayınlanan yazısında 31 Mart yerel seçiminin sonuçlarını değerlendirdi.

Demirtaş, “31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimler, Erdoğan başta olmak üzere bütün yönetim eliti için önemli mesajlar içeriyor. Seçimleri haklı olarak bir referandum olarak gören Erdoğan, küçük düşürücü bir yenilgiye uğradı. Partisi, ülkesinde siyasi kariyerine başladığı, kendi şehri olan İstanbul dahil olmak üzere, ülkedeki en önemli 5 büyükşehir belediyesinde kontrolünü kaybetti” dedi.

‘Erdoğan ağır bir fatura ile karşı karşıya’
Erdoğan ve AKP’nin demokrasiden, gerçek İslami değerler ve ahlaktan uzaklaştığını kaydeden Demirtaş, “Cumhurbaşkanı, partisiyle ilişkilendirilen yolsuzluk, adaletsizlik ve tiranlık eleştirilerine kulak tıkadı. Şu anda kibrinden dolayı ağır bir siyasi faturayla karşı karşıya” diye kaydetti.

‘HDP’nin başarısı dikkat çekici’
Binlerce HDP üyesinin cezaevinde olduğunu hatırlatan Demirtaş, şöyle devam etti: “Ben de dahil olmak üzere, siyasette yer alması gereken binlerce Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi şu anda siyasi gerekçelerle cezaevinde. Güvenlik güçleri, partimizin cezaevinde olmayan üyelerini taciz etmeye ve engellemeye devam ediyor. Birçoğumuz iktidar yetkilileri tarafından kriminalize edilip ‘terörist’ olarak ilan edildik.

Yine de yıllarca eş başkanlık yaptığım partim, bu son seçimlerde gücünü gösterdi. Karşısına çıkan bütün engellere rağmen, HDP’nin seçim başarısı dikkat çekicidir. Bu başarı, HDP ve birçok Kürdün, devletin baskıcı önlemlerine boyun eğmediğini göstermektedir. HDP’liler bir kez daha; özgür, eşit, demokratik ve barışçıl bir Türkiye’de birlikte yaşama kararlılıklarını gösterdiler.”

Erdoğan kutuplaşmayı arttırıyor
İşsizlik ve enflasyonun arttığına dikkat çeken Demirtaş, ekonomik krizin önüne geçilmesi için demokratik ve politik reformlar yapılmasını önerdi. Toplumun kutuplaştırıldığını belirten Demirtaş, “Erdoğan’ın muhaliflere ve özellikle de Kürt halkına yönelik ayrıştırıcı politikaları, toplumun kutuplaşmasını artırıyor. Kürtlerin büyük çoğunluğu diğer halklarla barış içinde yaşamak istiyor; şiddet ve savaştan usandılar” ifadelerini kullandı.

HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in de aralarında olduğu binlerce kişinin, “Abdullah Öcalan üzerindeki tecride son verilsin” talebiyle açlık grevinde olduğuna dikkat çeken Demirtaş, “Açlık grevcileri, Öcalan’ın Türkiye’deki Kürt sorununun barışçıl ve demokratik çözümünde belirleyici bir rol oynadığını biliyor. Ayrıca, yeniden gündeme gelebilecek olan bir barış görüşmesinde, PKK’nin Öcalan dışında hiç kimseyi dikkate almayacağı da biliniyor” dedi.

Seçim sonuçlarının demokrasi ve barış içinde birlikte yaşam isteğini onayladığını belirten Demirtaş, AKP’nin eleştirileri anlamaması halinde oy kaybedeceğini kaydetti. Demirtaş, “Dahası, seçimlerin sonuçları, sadece partimizin değil tüm Türkiye halklarının barış içinde ve demokratik bir şekilde birlikte yaşamak istediklerini onaylamaktadır. Otoriterliğe ve tek kişilik yönetime karşı çıkıyorlar. Erdoğan’ın bunu anladığını umuyoruz. Bunu yapmazsa, bir sonraki seçimler ona son darbeyi vurabilir. Partimizin tüm üyeleri, hapishanede olanlar da dahil olmak üzere, demokratik ve barışçıl direnişe olan inancımızı yitirmeden çalışmaya devam edecektir. Türkiye için aydınlık ve demokratik bir geleceğe inanıyoruz. Bu seçimlerin yol gösterdiğine inanıyoruz. Hükümet otoriter seyrini sürdürürse daha derin siyasi ve ekonomik krizlerin yaşanacağından endişe ediyorum.”

0 Users (0 votes)
Criterion 10
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

EN SON EKLENEN HABERLER

Politika15 saat ago

‘Karanlık eller bilsin ki BARIŞ, KARDEŞLİK VE DEMOKRASİ KAZANACAK!’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun resmini paylaşarak...

Güncel15 saat ago

Kılıçdaroğlu’na saldırıya TÜSİAD’dan kınama

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Simone Kaslowski, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk ilçesindeki şehit cenazesindeki linç...

Medya15 saat ago

Fatih Portakal: Saldırı sadece liderin kendisine değil

FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesinde saldırıya uğramasına tepki gösterdi. Fatih Portakal’dan AKP için oy tahmini!...

Güncel16 saat ago

Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı “sıradan bir saldırı değildir”

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLUNA YAPILAN SALDIRI “ SIRADAN BİR SALDIRI DEĞİLDİR” Biz Aleviler için; şiddetin sorunlaştırılması,...

Kadın17 saat ago

Barış Anneleri polis şiddetini protesto etti

Barış Anneleri Amed Meclisi, Cuma günü Gebze Cezaevi önünde, Cumartesi günü ise Mardin’in Kızıltepe ilçesinde annelere dönük polis şiddeti ve...

Dünya17 saat ago

Suudi Arabistan’da polis karakoluna saldırı: 4 ölü

El Arabiya televizyon kanalına göre, Riyad’ın 250 kilometre kuzey batısındaki küçük Zülfi kentinde polis karakoluna saldırı düzenlendi. Saldırının başarısız olduğu...

Güncel17 saat ago

Kılıçdaroğlu’na saldıran 6 kişinin kimliği belirlendi, gözaltına alınacaklar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan saldırı sonrası “Terör ve organize saldırı” soruşturması başlatırken, 6 saldırganın...

Güncel17 saat ago

‘Saldırı dışarıdan organize edildi’

CHP’nin Çubuk İlçe yöneticisi, yerel seçimlerde CHP’den adaylığında İyi Parti lehine çekilen, saldırı sırasında Kılıçdaroğlu’nun hemen arkasında bulunan Can Kaderoğlu...

Güncel17 saat ago

Ankara Valiliği’nden Kılıçdaroğlu’na saldırıya skandal yorum: Müessif protesto

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da katıldığı bir şehit cenazesinde tekme ve yumruklu saldırıya uğradı. Saldırganların Kılıçdaroğlu’nun güvenlik amacıyla götürüldüğü...

Haberler17 saat ago

Saldırıya uğrayan Kılıçdaroğlu, genel merkeze geçiyor

Hakkari’de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın cenazesinde olaylar çıktı. Kılıçdaroğlu fiili saldırıya uğradı. CHP lideri Kemal...

Güncel17 saat ago

Halkın cebinden köprüden geçmeyen araçlar için rekor ödeme

Yap, işlet, devret modeli ile yandaş firmalara yaptırılan köprülerin kamuya maliyeti katlanarak artıyor. Yandaş müteahhitlere, “araç geçiş garantisi” verilerek yaptırılan...

Dünya17 saat ago

Barselona AP’ye mesafeli

İspanya’nın Katalonya özerk yönetiminin başkenti Barselona’da, Katalanlar mayıs ayında yapılacak olan Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine ilgisiz. Barselona sokaklarında seçim afişleri...

Advertisement

Facebook

Öne Çıkan Yazılar

bahis siteleri kaçak bahis siteleri kaçak iddaa siteleri casino siteleri film izle canl? iddaa

porno izle

porno indir

istanbul escort