SON DAKİKA

Manchesterlı YPG savaşçısından mesaj: Rakka’da hatırlayacağım

Bu haber 23 Mayıs 2017 - 15:41 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

 YPG saflarında bulunan Manchesterlı aktör Michael Enright, memleketindeki bombalı saldırıya ilişkin gönderdiği mesajda, şu an Rakka yolunda olduğunu belirterek, “Merhamet göstermeyeceğim, Rakka’da Manchester’ı hatırlayacağım” dedi.

Manchesterlı YPG savaşçı Michael Enright, 22 kişinin yaşamını yitirdiği, 59 kişinin de yaralandığı memleketindeki bombalı saldırıya ilişkin olarak mesaj gönderdi. Rakka’nın doğu cephesinde bulunan İngiliz aktör Michael Enright, saldırıya ilişkin ANF’ye konuştu. Enright, YPG’nin bu kötü örgütlere karşı savaştığını belirterek herkesten bu savaşta yardım istedi.

Rakka’ya gideceğini ve oradaki savaşta DAİŞ’e karşı merhamet göstermeyeceğini ifade eden Enright, “Rakka’da Manchester’ı hatırlayacağım” dedi.

Enright’ın mesajı şöyle: “Ben ölümlere ve terörist saldırılara alışkınım ama bu Manchester’da olunca çok farklı bir anlama bürünüyor. Bu saldırının en kahredici tarafı da çocukların karşılaştığı acı oldu. İnsanlar aileleriyle ve arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek için dışarı çıkıyor ama katliama uğruyorlar. Ne uğruna peki? Sadece saf bir kötülük uğruna. Manchester, İngiltere ve diğer her yerdeki insanlara çağrım şudur; bizi destekleyin. Biz sizinle birlikteyiz ve sizi seviyoruz. Biz bu savaşı onların evine götürüyoruz, Rakka’ya gittiğimde onların gözünün yaşına bakmayacağım. Onlardan merhamet beklemeyeceğim ama onlara merhamet göstermeyeceğim de. Size bu kadarının sözünü verebilirim. Manchester’ı hatırlayacağım.”