SON DAKİKA

Aileler istismara karşı boykotta

Bu haber 24 Mayıs 2017 - 11:07 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Erdîş ilçesine bağlı bir köyde, Mesut D. isimli öğretmenin, öğrencilere cinsel istismarda bulunduğunun ortaya çıkmasının ardından, aileler okulu boykot etti. Sınıfların boş kaldığı köyde, istismarın okul yönetimi tarafından da bilindiği ifade ediliyor

Wan’ın Erdîş (Erciş) ilçesine bağlı bir köyde, Mesut D. isimli öğretmenin öğrencilere cinsel istismarda bulunduğunun ve durumun okul yönetimi tarafından gizlendiğinin ortaya çıkmasının ardından, aileler okul idaresi ve ilçe Milli Eğitim Müdürü’nü boykot etme kararı aldı. Köy camiisinde bir araya gelerek, toplantı yapan halk, boykot kararı aldı. Kararın ardından camiide yapılan anonsla, öğrencilerin cinsel istismarın yaşandığı okula gönderilmemesi çağrısı yapıldı. Köy halkı, okul yönetiminin Mesut D.’nin öğrencilere yönelik cinsel istismarda bulunduğu bilmesine rağmen bir önlem almadığını, istismardan yetkililerin de sorumlu olduğunu belirtti.

Servisler boş gitti

Çocuklarını okula göndermeyen aileler, istismar olayını bilen okul idarecileri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tepki gösterdi. Öğrencileri taşıyan servisler de okula boş gitti. Boykot kararının ardından yarın Wan’dan İl Milli Eğitim Müdürü ile yöneticilerinin köye gelip halk ile toplantı alacağı belirtildi.

Eylemler süresiz olacak

Hazırladıkları dilekçeleri Milli Eğitim Bakanlığı’na göndererek okul yönetimi ile İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün istifasını isteyen köy halkı ise, talepleri kabul edilmediği sürece çocuklarını okula göndermeyeceklerinin, eylemlerinin süresiz olduğu mesajını verdi.

WAN/ŞÛJIN