SON DAKİKA

Alibeyköy’de ‘İlkokulumuz kapanmasın’ eylemi

Bu haber 08 Haziran 2017 - 16:50 'de eklendi ve 29 views kez görüntülendi.

Alibeyköy’de Şehit Murat Taş İlkokulunun veli ve öğrencileri okullarının imam hatip ortaokuluna dönüştürülmesine karşı eylemdeydi.

Evrensel’de yer alan habere göre, İstanbul Alibeyköy Çırçır Mahallesi’nde veliler, Şehit Murat Taş İlkokulunun imam hatip ortaokuluna dönüştürülmesine karşı eylem yaptı. Ellerinde “Okulumuzu seviyoruz hiçbir yere gitmiyoruz”, “Küçüğüm ben beni yormayın”, “Okulumu kapatma, öğretmenime dokunma” dövizleri taşıyan veliler ve öğrenciler “İlkokulumuz kapanmasın” dedi.

Okul önünde yapılan açıklamada çocukların şu anki okulun yarısı büyüklüğünde olan Şair Nabi İlkokuluna gönderilmek istendiğini belirten veliler, birçok öğrencinin açıkta kalarak başka okullara gitmek zorunda kalacağını ifade etti. Veliler 24 öğretmenin de sınıf yetersizliğinden norm fazlasına düşeceğini, mevcut okullarının ilkokul olarak kalmasını istediklerini, yan tarafta bulunan Çırçır Ortaokulunun oraya taşınması noktasında hiçbir sorun kalmayacağını söyledi. Açıklamadan sonra veliler ve öğrenciler “okulumuzu istiyoruz” sloganlarıyla mahallede yürüyüp yolu trafiğe kapattı. Veliler ve öğrenciler okullarına geri dönene kadar mücadelelerinin süreceğini ifade edip eylemlerine son verdi.