SON DAKİKA

Şiddet gören kadın polise gitti: Kendi aranızda halledin

Bu haber 08 Haziran 2017 - 10:36 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Taksim’de tartıştığı arkadaşının şiddetine maruz kalan A.T. adlı kadın, şiddet gördüğü şahıstan kaçarak gittiği polis noktasında şikayette bulundu. Polis, şiddet gören kadına “Gençler kendi aranızda hal edin” dedi.

İstanbul Taksim’de kafe işleten E.K., geçtiğimiz Cuma günü arkadaşı A.T.’ye şiddet uyguladı. Kafe içinde yaşanan tartışmanın ardından E.K.’nin kendisine saldırdığını belirten A.T., “Kafamı defalarca duvara vurdu, boynumu sıktı. Saldırının ardından E.K. tarafından dışarı atıldım. Kafeye yakın bir yerde 40-45 yaşlarında evli bir çiftin yanına oturdum. Evli çift ve beraberindeki iki arkadaşları bana yardımcı olmak istedi. Daha sonra beni arkadaşım ile barıştırmak için yeniden kafeye götürdüler. Ama E.K., onları da kovdu bir ara onlara da el kaldırmaya çalıştı” dedi.

‘KAFAMI DUVARA VURDU’

Yardımcı olmak isteyenlerin de kovulması ardından E.K.’nin yanına gelerek boğazını sıkıp tehdit ettiğini kaydeden A.T., şöyle devam etti: “Kafede bulunan diğer kişilerin araya girmesi ile boğazımı bıraktı. Beni başka masaya götürüp oturttular. Ardından E.K.tekrar bana saldırdı. Nasıl olduğunu anlamadığım bir anda elleri ile kafamı tutarak duvara vurmaya başladı. Kaç kez vurduğunu hatırlamıyorum bile. Her yerim kan içinde kaldı. Tırnak izleri yüzümde duruyor halen. Elinden kurtulduktan sonra sakinleşmek için verilen sigarayı dahi tutamıyordum. En sonunda korktum kafeden dışarı çıktım.”

POLİS: GENÇLER KENDİ ARANIZDA HAL EDİN

Kafeden koşarak çıktıktan sonra E.K.’nin peşinden geldiğini kaydeden A.T., bulduğu ilk polis noktasına giderek yardım istediğini söyledi. Bu sırada E.K.’nin de polisin yanına geldiğini aktaran A.T., “Polise beni darp ettiğini söyledim. Ardından ise E.K.’yi tutmasını ve ben gidene kadar bırakmamasını istedim. Polis E.K.’yi tuttu ama darp edildiğimi söylememe rağmen bir şey yapmadı. Sadece bana ‘Gençler kendi aranızda hal edin’ dedi. Daha sonra E.K.’yi bir süre tuttu ve bende oradan kaçıp eve geldim” diye konuştu.

‘ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM’

Yaşadığı şiddetin etkisini halen üzerinden atamadığını belirten A.T., günlerdir kâbuslar gördüğünü ve evde tek başına kalamadığını söyledi. Konu ile ilgili suç duyurusunda bulunacağını ifade eden A.T., bunu duyan E.K.’nin kendisini arayıp “Babanı arayıp içki içiyor diyeceğim” şeklinde tehdit ettiğini ardından ise kardeşini aradığını söyledi. A.T., E.K.’nin kendisini engellemeye çalıştığını ancak ne olursa olsun şikayetçi olacağını vurguladı.

KAFE ORTAĞI DA DARP EDİLDİ

Yaşananlara tanık olan kafe ortaklarından ses sanatçısı Awaz Baran ise, iddialarla ilgili “Hiç alakası yok. Ben olayı ayıran ve darp edilenim. Babasına şikâyet etmek gibi bir saçmalık yok” diyerek, o akşam bir şiddet olayının yaşandığını doğruladı.